Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Gostime (0808) All All 113,227,360.00 172 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Gostime (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 1,123,260 2014-08-18 2014-08-18 20123830012014 Uje UJE KOMUNA GOSTIME NR.417036;417035;417034;417033;480065;610504;
  Komuna Gostime (0808) IMAG Elbasan 1,768,296 2014-08-18 2014-08-18 19723830012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve RIK.RRUGE KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 1,395,209 2014-08-13 2014-08-13 18223830012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 41,421 2014-08-13 2014-08-13 18423830012014 Shtese page per funksionin PAGA KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 207,495 2014-08-13 2014-08-13 18523830012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur PAG.KESHILLTARE KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
  Komuna Gostime (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 23,055 2014-08-13 2014-08-13 19623830012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TATIM NE BURIM KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 552,048 2014-08-13 2014-08-13 18323830012014 Paga baze PAGA KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 179,840 2014-07-25 2014-07-25 18123830012014 Ndihme ekonomike ND.EKONOMIKE KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCANR.025437483
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,409,700 2014-07-25 2014-07-25 17923830012014 Pagese paaftesie PAAFTESI POSTA SHTERMEN KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCANR.025437483
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,339,300 2014-07-25 2014-07-25 18023830012014 Pagese paaftesie PAAFTESI POSTA GOSTIME KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCANR.025437483
  Komuna Gostime (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 39,761 2014-07-10 2014-07-11 16223830012014 Elektricitet 2383001 ENERGJI KOMUNA GOSTIME NR:C83485;C83488;C83487;C86968;C83489;C83495;C86968
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 220,000 2014-07-11 2014-07-11 16523830012014 Paga baze PAGA KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA NR.025437483
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 41,421 2014-07-11 2014-07-11 16723830012014 Paga baze PAGA KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA NR.025437483
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 271,082 2014-07-11 2014-07-11 16623830012014 Paga baze PAGA KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA NR.025437483
  Komuna Gostime (0808) ORTI OIL Elbasan 212,000 2014-07-10 2014-07-11 16423830012014 Karburant dhe vaj KARBURANT KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 1,009,020 2014-07-10 2014-07-11 16323830012014 Uje UJE C18215;C18200;C18201;C13132; KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) AGIM MADHI Elbasan 384,000 2014-06-19 2014-06-20 15623830012014 Sherbim per ngrohje L.DJEGESE KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 36,000 2014-06-19 2014-06-20 15723830012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri BLERJE KOMPJUTER KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) IMAG Elbasan 392,447 2014-06-19 2014-06-20 15823830012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 5%GARANCI,MBUSHUR AFATI KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 581,934 2014-06-13 2014-06-16 14123830012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933