Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Gostime (0808) All All 113,227,360.00 172 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 176,800 2014-05-07 2014-05-08 11323830012014 Ndihme ekonomike NDIHMA EKONOMIKE KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 41,421 2014-05-07 2014-05-07 11723830012014 Paga baze PAGA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 459,328 2014-05-07 2014-05-07 11623830012014 Paga baze PAGA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 757,161 2014-05-07 2014-05-07 11523830012014 Paga baze PAGA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) J O R D I L SH.A. Elbasan 482,112 2014-04-25 2014-04-28 10523830012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve TUBA UJESJELLESI KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) ERGI Elbasan 84,000 2014-04-24 2014-04-25 10123830012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre PAISJE UJESJELL. KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 1,289,564 2014-04-24 2014-04-25 11023830012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve RIKONSTRUKS.UJESJELLESI KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 18,285 2014-04-23 2014-04-24 10823830012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TATIM NE BURIM KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 164,565 2014-04-23 2014-04-24 10723830012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 76,474 2014-04-23 2014-04-24 10923830012014 Elektricitet 2383001 ENERGJI DET.TE PRAPAMBETURA KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) ELKOM SHPK Elbasan 73,944 2014-04-23 2014-04-24 10623830012014 Sherbime telefonike TELEFON KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) SOFIJE TOPUZI Elbasan 1,600 2014-04-18 2014-04-21 10323830012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve KOLAUD. PUNIMESH KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) SOFIJE TOPUZI Elbasan 4,800 2014-04-18 2014-04-21 PT10223830012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore KOLAUDIM PUNIMESH KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) SOFIJE TOPUZI Elbasan 4,200 2014-04-18 2014-04-21 10423830012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MBIKQ. PUNIMESH KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 1,054,770 2014-04-18 2014-04-21 9923830012014 Uje UJE KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 998,088 2014-04-18 2014-04-21 10023830012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 5%GARANCI MBUSHUR AFATI KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 67,966 2014-04-07 2014-04-08 8823830012014 Elektricitet 2383001 ENERGJI KOMUNA GOSTIME NR:C83485;C83488;C75295;C75208;C83487;C86968;C83489;C83495;C86968
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 176,800 2014-04-04 2014-04-07 8423830012014 Ndihme ekonomike NDIHMA EK. KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 739,598 2014-04-03 2014-04-04 8523830012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe PAGA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 459,328 2014-04-03 2014-04-04 8623830012014 Paga baze PAGA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933