Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) All All 20,443,540.00 187 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 19,536 2014-06-05 2014-06-06 10921350022014 Paga baze PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Permet 207,312 2014-06-05 2014-06-06 11021350022014 Paga baze PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) MAGRIP BANA Permet 28,620 2014-06-04 2014-06-05 11121350022014 Kancelari KANCELARI P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) PLUS COMMUNICATION Permet 2,636 2014-06-04 2014-06-05 11621350022014 Paga baze TEL.C. F.PRILL 2014 K.20967 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) PLUS COMMUNICATION Permet 4,471 2014-06-04 2014-06-05 11521350022014 Paga baze TEL.C. F.PRILL 2014 K.20967 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) BLEK-K Permet 5,000 2014-06-04 2014-06-05 11321350022014 Paga baze PENSION USHQ.S.SPIRO P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) FERIT MYFTARI Permet 62,400 2014-06-02 2014-06-02 10021350022014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MATERIALE P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) EDVA/P Permet 130,200 2014-05-27 2014-05-29 10621350022014 Karburant dhe vaj KARBURANT P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) NDERMARJA UJESJELLSIT PERMET Permet 4,320 2014-05-27 2014-05-29 10521350022014 Uje UJE F.209 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) VASIL MANTHO Permet 18,500 2014-05-27 2014-05-29 10721350022014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIR.PAISJE P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) MILO 2000 Permet 10,986 2014-05-26 2014-05-29 10421350022014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIREMBAJTE PAISJE LB.19 F.PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 2,059 2014-05-26 2014-05-29 10221350022014 Elektricitet 2135002 EL.F.PRILL 2014 F19120,17957,18070, P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ADRIAN KRISTANI Permet 6,650 2014-05-26 2014-05-29 10121350022014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIREMBAJTE PAISJE P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 19,536 2014-05-08 2014-05-08 9421350022014 Paga baze PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 931,169 2014-05-08 2014-05-08 9221350022014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Permet 226,110 2014-05-08 2014-05-08 9321350022014 Paga baze PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) PLUS COMMUNICATION Permet 6,291 2014-05-05 2014-05-06 9121350022014 Paga baze TEL.C. K 20967 F.MARS P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) PLUS COMMUNICATION Permet 2,374 2014-05-05 2014-05-06 9021350022014 Paga baze TEL.C. K 20967 F.MARS P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 748 2014-04-30 2014-04-30 8921350022014 Elektricitet 2135002 EL.F.MARS F17957,18070,19120 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) PANDELI PAPA Permet 13,000 2014-04-30 2014-04-30 8821350022014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MATERIALE L.B. 7 P.GJELBERIMI