Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) All All 20,443,540.00 187 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 21,175 2014-02-20 2014-02-21 4221350022014 Unspecified SIG.SHEND.KONTRIBUT I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 18,865 2014-02-20 2014-02-21 4121350022014 Unspecified TATIM PAGE I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 118,335 2014-02-20 2014-02-21 4521350022014 Unspecified SIG.SHOQ.I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 117,692 2014-02-20 2014-02-21 4921350022014 Unspecified SIG.SHOQ.I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 186,682 2014-02-10 2014-02-11 1821350022014 Unspecified SIG.SHOQ.KONTRIBUT I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 118,230 2014-02-10 2014-02-11 1521350022014 Unspecified SIG.SHOQ.I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 20,490 2014-02-10 2014-02-11 2521350022014 Unspecified SIG.SHEND. I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 20,230 2014-02-10 2014-02-11 1921350022014 Unspecified TATIM PAGE I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 180,798 2014-02-10 2014-02-11 2621350022014 Unspecified SIG.SHOQ.KONTRIBUT I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 114,509 2014-02-10 2014-02-11 2421350022014 Unspecified SIG.SHOQ I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 20,230 2014-02-10 2014-02-11 2821350022014 Unspecified TATIM PAGE I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 20,866 2014-02-10 2014-02-11 2121350022014 Unspecified SIG.SHEND. I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 116,606 2014-02-10 2014-02-11 2021350022014 Unspecified SIG.SHOQ I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 21,157 2014-02-10 2014-02-11 1721350022014 Unspecified SIG.SHEND.KONTRIBUT I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 21,157 2014-02-10 2014-02-11 1621350022014 Unspecified SIG.SHEND.I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 20,866 2014-02-10 2014-02-11 2321350022014 Unspecified SIG.SHEND.KONTRIBUT I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 184,113 2014-02-10 2014-02-11 2221350022014 Unspecified SIG.SHOQ.KONTRIBUT I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 20,490 2014-02-10 2014-02-11 2721350022014 Unspecified SIG.SHEND.KONTRIBUT I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 20,230 2014-02-06 2014-02-10 1421350022014 Unspecified TATIM PAGE I PRAPAMBETUR KORRIK 2013P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 865,405 2014-02-05 2014-02-05 1121350022014 Unspecified PAGA P.GJELBERIMI