Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) All All 20,443,540.00 187 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ANDROKLI MILO Permet 53,900 2014-04-25 2014-04-28 8621350022014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale. L.B.16,17,18 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ANDROKLI MILO Permet 12,100 2014-04-25 2014-04-28 8721350022014 Shpenzime te tjera transporti SHP.TR. L.B.15 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Permet 234,402 2014-04-16 2014-04-17 7921350022014 Paga baze PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 903,254 2014-04-16 2014-04-17 7721350022014 Shtese page per funksionin PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 19,536 2014-04-16 2014-04-17 7821350022014 Paga baze PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ANDROKLI MILO Permet 53,900 2014-04-08 2014-04-08 7721350022014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MATERIALE LB. 16,17,18 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ROBERT STEFANI Permet 16,000 2014-04-08 2014-04-08 7621350022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MATERIALE LB. 11 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) EDVA/P Permet 158,100 2014-04-08 2014-04-08 7521350022014 Karburant dhe vaj KARBURANT P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) PLUS COMMUNICATION Permet 3,143 2014-04-01 2014-04-07 7321350022014 Paga baze TEL.C. K20967 F.SHKURT 2014 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) PLUS COMMUNICATION Permet 1,806 2014-04-04 2014-04-07 7421350022014 Paga baze TEL.C. K20967 F.SHKURT 2014 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) NDERMARJA UJESJELLSIT PERMET Permet 6,132 2014-03-25 2014-03-25 7121350022014 Uje UJE F.17,78 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 3,168 2014-03-25 2014-03-25 7221350022014 Elektricitet 2135002 EL. F.SHKURT 2014 KO.F18070,19120,17957 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) VASIL MANTHO Permet 30,000 2014-03-24 2014-03-24 7021350022014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MATERIALE P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 12,432 2014-03-11 2014-03-12 6421350022014 Unspecified PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) PLUS COMMUNICATION Permet 2,017 2014-03-10 2014-03-11 6021350022014 Unspecified TEL.C. K.20967 P.GJRLBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) NIKOLLA QIRICI Permet 25,000 2014-03-10 2014-03-11 6221350022014 Unspecified MATERIALE L.B6 P.GJRLBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) PLUS COMMUNICATION Permet 1,554 2014-03-10 2014-03-11 6121350022014 Unspecified TEL.C. K.20967 P.GJRLBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) KLODIAN VEIZAJ Permet 16,000 2014-03-10 2014-03-11 6321350022014 Unspecified MIR. RR.LB.21 P.GJRLBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 19,536 2014-03-05 2014-03-06 5721350022014 Unspecified PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 898,933 2014-03-05 2014-03-06 5521350022014 Unspecified PAGA P.GJELBERIMI