Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) All All 20,443,540.00 187 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ANDROKLI MILO Permet 12,700 2014-07-17 2014-07-17 14421350022014 Shpenzime te tjera transporti MATERIALE P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) NDERMARJA UJESJELLSIT PERMET Permet 9,600 2014-07-09 2014-07-10 13521350022014 Uje UJE F.QERSHOR 2014 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) NIKOLLA QIRICI Permet 102,000 2014-07-09 2014-07-10 13421350022014 Shpenzime te tjera transporti GOMA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 2,478 2014-07-09 2014-07-10 13621350022014 Elektricitet 2135002 EL. F.MAJ 2001 KO.F19120,17957,18070 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) 3A & K Permet 66,000 2014-07-07 2014-07-08 13321350022014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme VEGLA PUNE P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) SPATHARA Permet 77,400 2014-07-07 2014-07-08 13221350022014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MATERIALE MAKINE PUNE P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ROBERT NAQE Permet 60,000 2014-07-07 2014-07-08 13021350022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GOMA L.B.13 F.PRAPAMBTUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) EDVA/P Permet 159,960 2014-07-07 2014-07-08 13121350022014 Karburant dhe vaj KARBURANT P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 936,384 2014-07-03 2014-07-04 12721350022014 Paga baze PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Permet 205,849 2014-07-03 2014-07-04 12921350022014 Paga baze PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 19,536 2014-07-03 2014-07-04 12821350022014 Paga baze PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ROBERT STEFANIDHI Permet 11,300 2014-06-25 2014-06-26 12421350022014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MATERIALE P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) SADIKU SH.P.K. Permet 66,000 2014-06-25 2014-06-26 12621350022014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MATERIALE P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ZYRA PERMBARIMIT PERMET Permet 15,000 2014-06-24 2014-06-26 12521350022014 Paga baze DETYRIM PERMBARIMOR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) EDVA/P Permet 158,100 2014-06-13 2014-06-16 11921350022014 Karburant dhe vaj KARBURANT P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) NDERMARJA UJESJELLSIT PERMET Permet 7,488 2014-06-13 2014-06-16 11221350022014 Uje UJE F.270 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) VASIL MANTHO Permet 62,000 2014-06-13 2014-06-16 12021350022014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MATERIALE P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) MARJETA MUKE Permet 15,000 2014-06-13 2014-06-16 12121350022014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MATERIALE F.PRAPAMBETUR L.B.14 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ENKELA CACA Permet 49,500 2014-06-09 2014-06-10 10321350022014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MATERIALE P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 934,862 2014-06-05 2014-06-06 10821350022014 Shtesa page te tjera PAGA P.GJELBERIMI