Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) All All 20,443,540.00 187 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) EDVA/P Permet 160,080 2014-09-22 2014-09-23 17021350022014 Karburant dhe vaj KARBURANT P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 6,000 2014-09-18 2014-09-19 16421350022014 Paga baze PENSION USHQIMOR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) PLUS COMMUNICATION Permet 7,914 2014-09-11 2014-09-12 16621350022014 Paga baze TEL.C. KODI 20967 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) PLUS COMMUNICATION Permet 4,274 2014-09-11 2014-09-12 16521350022014 Paga baze TEL.C. KODI 20967 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) MAKSIM TODHE Permet 57,500 2014-09-09 2014-09-10 16321350022014 Shpenzime te tjera transporti SHERBIME P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 906,949 2014-09-03 2014-09-04 15921350022014 Shtesa page te tjera PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Permet 222,166 2014-09-03 2014-09-04 16121350022014 Paga baze PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 19,536 2014-09-03 2014-09-04 16221350022014 Paga baze PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Permet 24,864 2014-09-03 2014-09-04 16021350022014 Paga baze PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 15,528 2014-08-19 2014-08-19 15721350022014 Elektricitet 2135002 EL.F,KORRIK 2014 F19120,17957,18070 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) NDERMARJA UJESJELLSIT PERMET Permet 9,336 2014-08-19 2014-08-19 15721350022014 Uje UJE F.379 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) EDVA/P Permet 147,200 2014-08-06 2014-08-07 15021350022014 Karburant dhe vaj KARBURANT P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 6,000 2014-08-06 2014-08-07 15121350022014 Paga baze PENSION USHQIMOR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 912,712 2014-08-04 2014-08-05 14621350022014 Paga baze PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) KOCI XHANI Permet 108,250 2014-08-04 2014-08-05 14921350022014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIREMBAJTJE P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 19,536 2014-08-04 2014-08-05 14721350022014 Paga baze PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Permet 236,261 2014-08-04 2014-08-05 14821350022014 Paga baze PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 1,818 2014-07-18 2014-07-21 14521350022014 Elektricitet 2135002 EL.F.QERSHOR 2014 F19120,17957,18070 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) PLUS COMMUNICATION Permet 7,888 2014-07-17 2014-07-17 14321350022014 Paga baze TEL.C. K.20967 F.QERSHOR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) PLUS COMMUNICATION Permet 7,515 2014-07-17 2014-07-17 14221350022014 Paga baze TEL.C. K.20967 F.QERSHOR P.GJELBERIMI