Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) All All 20,443,540.00 187 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 907,902 2014-12-03 2014-12-04 21921350022014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Permet 24,864 2014-12-03 2014-12-04 22221350022014 Paga baze PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 6,000 2014-12-03 2014-12-04 22321350022014 Paga baze PENSION USHQIMOR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 19,536 2014-12-03 2014-12-04 22021350022014 Paga baze PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 1,449 2014-11-25 2014-11-26 21821350022014 Elektricitet 2135002 EL.F.TETOR 2014 F19120, 17957,18070 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) NDERMARJA UJESJELLSIT PERMET Permet 9,600 2014-11-18 2014-11-19 21721350022014 Uje UJE F.559 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) KOCI XHANI Permet 39,300 2014-11-18 2014-11-19 21521350022014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MATERIALE P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) EDVA/P Permet 157,320 2014-11-18 2014-11-19 21621350022014 Karburant dhe vaj KARBURANT P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) KOCI XHANI Permet 20,100 2014-11-07 2014-11-07 20921350022014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MATERIALE P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ZYRA PERMBARIMIT PERMET Permet 4,055 2014-11-07 2014-11-07 20821350022014 Paga baze D.PERMBARIMOR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) BLEK-K Permet 5,000 2014-11-07 2014-11-07 20721350022014 Paga baze D.PERMBARIMOR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) PLUS COMMUNICATION Permet 6,752 2014-11-07 2014-11-07 20621350022014 Paga baze TEL.C. KODI 20967 F.TETOR 2014 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) PLUS COMMUNICATION Permet 2,563 2014-11-07 2014-11-07 20521350022014 Paga baze TEL.C. KODI 20967 F.TETOR 2014 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 909,759 2014-11-04 2014-11-05 20021350022014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 6,000 2014-11-04 2014-11-05 20421350022014 Paga baze PENSION USHQIMOR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Permet 225,698 2014-11-04 2014-11-05 20221350022014 Paga baze PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 19,536 2014-11-04 2014-11-05 20121350022014 Paga baze PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Permet 24,864 2014-11-04 2014-11-05 203221350022014 Paga baze PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) VASAA Permet 90,000 2014-10-27 2014-10-29 19721350022014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MATERIALE P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) FERIT MYFTARI Permet 62,400 2014-10-21 2014-10-22 19821350022014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MATERIALE P.GJELBERIMI