Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) All All 20,443,540.00 187 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) EDVA/P Permet 136,710 2014-03-06 2014-03-06 5921350022014 Unspecified KARBURANT P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Permet 222,759 2014-03-05 2014-03-06 5621350022014 Unspecified PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) FERIT MYFTARI Permet 127,200 2014-03-06 2014-03-06 5821350022014 Unspecified MATERIALE P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 27,000 2014-03-04 2014-03-04 5421350022014 Unspecified SHP.F.V. P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) PLUS COMMUNICATION Permet 3,365 2014-02-27 2014-02-28 321350021024 Unspecified TEL.C.F.DHJETOR 2013 KO.20967 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) PLUS COMMUNICATION Permet 2,469 2014-02-27 2014-02-28 5221350021024 Unspecified TEL.C.F.DHJETOR 2013 KO.20967 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ILIRIAN IBRAHIMI Permet 26,360 2014-02-24 2014-02-24 3321350022014 Unspecified MATERIALE LB3 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) MAKSI TODHE Permet 16,700 2014-02-24 2014-02-24 3221350022014 Unspecified PJ.KEMBIMI LB5 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) VLADIMIR FELAU Permet 20,000 2014-02-24 2014-02-24 3121350022014 Unspecified PJ.KEMBIMI LB4 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ROBERT STEFANIDHI Permet 18,200 2014-02-24 2014-02-24 5121350022014 Unspecified MATERIALE LB1 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ZIJA KADRI MAHMUTI Permet 167,200 2014-02-24 2014-02-24 2921350022014 Unspecified MATERIALE LB12,LB9,LB 10 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 21,059 2014-02-20 2014-02-21 4821350022014 Unspecified SIG.SHEN.KONTRIBUT I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 20,230 2014-02-20 2014-02-21 4621350022014 Unspecified TATIM PAGE I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) EDVA/P Permet 127,410 2014-02-20 2014-02-21 3021350022014 Unspecified KARBURANT P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 21,059 2014-02-20 2014-02-21 5021350022014 Unspecified SIG.SHEN.I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 185,821 2014-02-20 2014-02-21 4721350022014 Unspecified SIG.SHOQ.KOTRIBUT I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 2,278 2014-02-21 2014-02-21 3521350022014 Unspecified 2135002 el.f.JANAR 2014 KO.F1807,1912,1795,P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 2,160 2014-02-21 2014-02-21 3421350022014 Unspecified 2135002 el.f.dhjetor 2013 KO.F1807,1912,1795,P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 21,175 2014-02-20 2014-02-21 4421350022014 Unspecified SIG.SHEN.I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 186,841 2014-02-20 2014-02-21 4321350022014 Unspecified SIG.SHOQ.KONTRIBUT I PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI