Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) All All 20,443,540.00 187 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 7,833 2014-10-21 2014-10-22 19621350022014 Elektricitet 2135002 EL.F.SHTATOR 2014 F19120,17957,18070 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) NDERMARJA UJESJELLSIT PERMET Permet 59,148 2014-10-21 2014-10-22 19521350022014 Uje UJE F.PRAPAMBETUR 2013 L.B.13-19 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) EVELINA KOCOLLARI Permet 21,040 2014-10-21 2014-10-22 19921350022014 Kancelari KANCELARI F.PRAPAMBETUR L.B.8 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) NDERMARJA UJESJELLSIT PERMET Permet 8,544 2014-10-06 2014-10-07 18421350022014 Uje UJE F.502 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) KOCI XHANI Permet 28,900 2014-10-06 2014-10-07 186321350022014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MIREMBAJTJE P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) EDVA/P Permet 147,200 2014-10-06 2014-10-07 18521350022014 Karburant dhe vaj karburant P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) NDERMARJA UJESJELLSIT PERMET Permet 48,036 2014-10-07 2014-10-07 18921350022014 Uje UJE L.B.1-12 F.PRAPAMBETUR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) EDVA/P Permet 89,966 2014-10-06 2014-10-07 187321350022014 Karburant dhe vaj BENZINE P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ROBERT STEFANIDHI Permet 20,000 2014-10-06 2014-10-07 188321350022014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore PLE KIMIK P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) JORGO ÇELO Permet 28,500 2014-10-06 2014-10-07 18321350022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri SHERBIME P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 909,695 2014-10-03 2014-10-03 17821350022014 Shtese page per funksionin PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Permet 24,864 2014-10-03 2014-10-03 181821350022014 Paga baze PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 6,000 2014-10-03 2014-10-03 182821350022014 Paga baze PAGA P.USHQIMOR P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Permet 223,888 2014-10-03 2014-10-03 180821350022014 Paga baze PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 19,536 2014-10-03 2014-10-03 179821350022014 Paga baze PAGA P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) BLEK-K Permet 25,000 2014-09-24 2014-09-25 16721350022014 Paga baze NDALESE A.STAVRO P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 19,291 2014-09-24 2014-09-25 17621350022014 Elektricitet 2135002 EL.F.GUSHT 2014 F19120,17957,18070 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ZYRA PERMBARIMIT PERMET Permet 6,000 2014-09-24 2014-09-25 16921350022014 Paga baze NDALESE S.GAQE P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ZYRA PERMBARIMIT PERMET Permet 15,000 2014-09-24 2014-09-25 16821350022014 Paga baze NDALESE TH.TELO P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) NDERMARJA UJESJELLSIT PERMET Permet 12,240 2014-09-22 2014-09-23 17121350022014 Uje UJE F.442 P.GJELBERIMI