Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) All All 68,948,706.00 152 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) ND UJSJELLSIT TEPELENE Gjirokaster 1,200 2014-05-14 2014-05-14 6810100512014 Uje 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER PAGESE IJE I PIJSHEM PRILL 2014 NE SERIAL 209745 NR KLIENTIT 050378
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 45,936 2014-05-14 2014-05-14 6710100512014 Posta dhe sherbimi korrier 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER POSTA PRILL 2014 NR FAT 80 DT 30.04.2014 NR SERIAL 11512308
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) ERJALBA Gjirokaster 180,000 2014-05-05 2014-05-06 6010100512014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1010051 dega e tatim taksave gjirokaster lik qera godine PRILL 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) VODAFONE ALBANIA Gjirokaster 6,946 2014-05-05 2014-05-06 6210100512014 Paga baze 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pagese telefon MARS 2014,
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) NDERMARJA UJESJELLSIT PERMET Gjirokaster 120 2014-05-05 2014-05-06 6510100512014 Uje 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER FAT NR 206 DT 28.04.2014 NR SERIAL 14407975
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) VASIL SHANDRO (L13706404K) Gjirokaster 15,000 2014-05-05 2014-05-06 6310100512014 Shtesa page te tjera 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER EKZEKUTIM VENDIMI SHKRESE BASHKANGJITUR DT 27.08.2013
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 20,000 2014-05-05 2014-05-06 6110100512014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1010051 dega e tatim taksave gjirokaster lik tatim ne burim qera godine PRILL 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Gjirokaster 67,100 2014-05-05 2014-05-06 6410100512014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER SHPENZIME MIREMBAJTJE PAJISJE ZYRE UP NR 2 DT 25.03.2014 NE SERIAL 12328745
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 2,602,870 2014-05-02 2014-05-02 5910100512014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER PAGAT PRILL 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) SILVANA ABAZI Gjirokaster 144,000 2014-04-24 2014-04-25 5810100512014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1010051 dega e tatim taksave gjirokaster sherbim inxhinjerie eksperte Silvana Abazi nr fat tatimore nr serial 8073088 dt 28.02.2014 fat nr 4
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 10,662 2014-04-22 2014-04-24 5610100512014 Sherbime telefonike 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER sherbime tel mars 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 20,394 2014-04-22 2014-04-24 5410100512014 Posta dhe sherbimi korrier 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER sherbime postare , fatura nr 53 dt 31.03.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 1,920 2014-04-22 2014-04-24 5510100512014 Posta dhe sherbimi korrier 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER sherbime postare , fatura nr 32443 dt 01/04/2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 65,115 2014-04-17 2014-04-18 5710100512014 Elektricitet 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pagese cez MARS 2014 fat me kontrat k36463,18052,2570, GJIROKASTER, PERMET,TEPELENE
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) ZYRA VENDORE E PASURIVE TE PALUAJTHSHME TEPELENE Gjirokaster 7,500 2014-04-16 2014-04-17 5310100512014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER TAKSE PER HIPOTEKIM ZYRA TEPELENE , FATURA NR 335 DT 08.04.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) ND.UJESJ-KANAL GJIROKASTER Gjirokaster 6,144 2014-04-10 2014-04-11 5210100512014 Uje 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER SHPENZIME UJE MUAJI MARS 2014 FATURA NR 118710864
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) LUAN MUÇA Gjirokaster 240,000 2014-04-04 2014-04-08 4710100512014 Shpenzime gjyqesore 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER per lik ekzektim vend GJYQESOR FALIMENT
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) VASIL SHANDRO (L13706404K) Gjirokaster 15,000 2014-04-04 2014-04-08 4610100512014 Shtesa page te tjera 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER per lik ekzektim vend gjyqesor per VASIL SHANDRO
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) TRANS-JUG SHPK Gjirokaster 14,834,580 2014-03-31 2014-04-08 1 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE RIMBURSIM TVSH PER TRANS/JUG SIPAS UPR NR 1380/2 DT 31/03/2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 20,000 2014-04-04 2014-04-07 4510100512014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1010051 dega e tatim taksave gjirokaster lik qera godine MARS 2014, KONTRATE, TAB