Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) All All 68,948,706.00 152 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) NDERMARJA UJESJELLSIT PERMET Gjirokaster 120 2014-02-04 2014-02-05 1210100512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pageS FAT 634 dt 28.12.2013
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) ND.UJESJ-KANAL GJIROKASTER Gjirokaster 6,108 2014-02-04 2014-02-05 1410100512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pageS FAT 20 DT 13.12.2013
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) ND UJSJELLSIT TEPELENE Gjirokaster 1,056 2014-02-04 2014-02-05 1310100512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pageS FAT 186558 dt 31.12.2013
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) EAGLE MOBILE Gjirokaster 17,366 2014-02-03 2014-02-03 1010100512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pagese ndalese nga paga
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) VASIL SHANDRO (L13706404K) Gjirokaster 15,000 2014-02-03 2014-02-03 1110100512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pagese ekzekutim vendim gjyqi dt 27.08.2013
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 2,898,024 2014-02-03 2014-02-03 9101000512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pagese pagat 1-31.01.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 9,728 2014-01-23 2014-01-24 710100512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pagese fat 716867938/8681/8671/8691/7168246675 dt 31.12.2013
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 100,193 2014-01-23 2014-01-24 610100512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pagese cez fat me kontrat k36463/f18052/a2570
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 36,516 2014-01-23 2014-01-24 810100512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pagese fat 196 dt 31.12.2013
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) VASIL SHANDRO (L13706404K) Gjirokaster 15,000 2014-01-21 2014-01-22 510100512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pagese ekzekutim vendim gjyqesor
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) EAGLE MOBILE Gjirokaster 11,934 2014-01-21 2014-01-22 410100512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pagese ndalese nga paga
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 2,735,913 2014-01-08 2014-01-08 110100512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pagese pagat 1-31.12.2013