Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) All All 68,948,706.00 152 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) NDERMARJA UJESJELLSIT PERMET Gjirokaster 120 2014-02-04 2014-02-05 1210100512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pageS FAT 634 dt 28.12.2013
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) ND.UJESJ-KANAL GJIROKASTER Gjirokaster 6,108 2014-02-04 2014-02-05 1410100512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pageS FAT 20 DT 13.12.2013
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) ND UJSJELLSIT TEPELENE Gjirokaster 1,056 2014-02-04 2014-02-05 1310100512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pageS FAT 186558 dt 31.12.2013
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) EAGLE MOBILE Gjirokaster 17,366 2014-02-03 2014-02-03 1010100512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pagese ndalese nga paga
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) VASIL SHANDRO (L13706404K) Gjirokaster 15,000 2014-02-03 2014-02-03 1110100512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pagese ekzekutim vendim gjyqi dt 27.08.2013
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 2,898,024 2014-02-03 2014-02-03 9101000512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pagese pagat 1-31.01.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 9,728 2014-01-23 2014-01-24 710100512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pagese fat 716867938/8681/8671/8691/7168246675 dt 31.12.2013
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 100,193 2014-01-23 2014-01-24 610100512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pagese cez fat me kontrat k36463/f18052/a2570
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 36,516 2014-01-23 2014-01-24 810100512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pagese fat 196 dt 31.12.2013
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) VASIL SHANDRO (L13706404K) Gjirokaster 15,000 2014-01-21 2014-01-22 510100512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pagese ekzekutim vendim gjyqesor
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) EAGLE MOBILE Gjirokaster 11,934 2014-01-21 2014-01-22 410100512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pagese ndalese nga paga
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 2,735,913 2014-01-08 2014-01-08 110100512014 Unspecified 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pagese pagat 1-31.12.2013