Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) All All 68,948,706.00 152 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 10,220 2014-12-18 2014-12-19 178100512014 Udhetim i brendshem 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER DIETA,
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 84,116 2014-12-18 2014-12-19 1781010512014 Elektricitet 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER, ENERGJI NENTOR 2014, KONTRATA NR K36463 81984 LEKE, KONTRATA F18052 1595 LEKE, KONTRATA A2570 537 LEKE
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) DHIMOKRAT MASTORA Gjirokaster 83,100 2014-12-18 2014-12-19 17210100512014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE, PJESE KEMBIMI, FATURA NR 5 DT 02.12.2014, UP NR 5 DT 22.10.2014, NR SERIAL 7603905,7603906,7603907
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) ND.UJESJ-KANAL GJIROKASTER Gjirokaster 6,144 2014-12-18 2014-12-19 1741010512014 Uje 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER, SHERBIME UJE NENTOR 2014,FATURA NR 91314, SERIA 118792994
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Gjirokaster 92,000 2014-12-18 2014-12-19 17210100512014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE, SHPENZIME PER MIREMBAJTJEN E PAISJEVE TE ZYRAVE,
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 10,083 2014-12-18 2014-12-19 1771010512014 Sherbime telefonike 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER, SHPENZ TEL NENTOR 2014, NR SERIAL 718991944, 718966004,718966003,718989075, 718945540
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 480 2014-12-18 2014-12-19 1751010512014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER, SHERBIME POSTARE FATURA NR 125835048 DT 31.10.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 34,596 2014-12-18 2014-12-19 1731010512014 Posta dhe sherbimi korrier 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER, SHERBIME POSTARE, NENTOR 2014, NR DOK 16491665
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) ND UJSJELLSIT TEPELENE Gjirokaster 912 2014-12-18 2014-12-19 17910100512014 Uje 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER UJE I PIJSHEM NENTOR 2014. NR SERIAL 234864, NR KLIENTIT 050378
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 12,189 2014-12-11 2014-12-12 16910100512014 Te tjera transferta tek individet 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER, TATIM NE BURIM
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 20,000 2014-12-03 2014-12-03 16510100512014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1010051 dega e tatim taksave gjirokaster lik tatim ne burim qera godine nentor 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) NDERMARJA UJESJELLSIT PERMET Gjirokaster 120 2014-12-03 2014-12-03 16810100512014 Uje 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER UJE I PIJSHEM NENTOR 2014. NR DOK 15774473 FAT NR 642
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) VODAFONE ALBANIA Gjirokaster 6,924 2014-12-03 2014-12-03 16610100512014 Paga baze 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER pagese telefon tetor 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) ERJALBA Gjirokaster 180,000 2014-12-03 2014-12-03 16410100512014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1010051 dega e tatim taksave gjirokaster lik qera godine nentor 2014, kontrate qera
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 15,440 2014-12-03 2014-12-03 169100512014 Udhetim i brendshem 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER DIETA, NENTOR 2014 LISTE PAGESE
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 109,701 2014-12-03 2014-12-03 16710100512014 Te tjera transferta tek individet 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER shperblim pension pleqerie, liste shperblim
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 2,156,617 2014-12-01 2014-12-01 16310100512014 Shtese page per funksionin 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER PAGAT NENTOR 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 83,763 2014-11-17 2014-11-17 159100512014 Elektricitet 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER ,ENERGJI TEOR 2014, KONTRATAT NR K36463,F18052, A2570
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) ND.UJESJ-KANAL GJIROKASTER Gjirokaster 6,144 2014-11-17 2014-11-17 157100512014 Uje 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER , UJE TETOR 2014, NR SERIAL 118777041
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 12,033 2014-11-17 2014-11-17 160100512014 Sherbime telefonike 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER ,TELEFON TETOR 2014, NR 718822501, 718826449,718826448, 718824557,718780810, DT 31.10.2014