Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) All All 173,170,996.00 515 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 97,914 2020-10-13 2020-10-14 21010290482020 Sherbime te printimit dhe publikimit 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik sherbim printimi, vazhd klontrate nr 8773/13, dt 01.11.2019, ft nr 878, dt 06.10.2020, seri 92132457
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,000 2020-10-12 2020-10-13 21510290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik telefon fat nr 388140855 dt 30.09.2020, kod klienti 1100008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 143,684 2020-10-12 2020-10-13 20910290482020 Elektricitet 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik elektricitet, F109839 fat 30.09.2020 seri 381078281
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2020-10-12 2020-10-13 21710290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik telefon fat nr 388140853 dt 30.09.2020, kod klienti 1100008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 480 2020-10-12 2020-10-13 21210290482020 Posta dhe sherbimi korrier 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik posta, fat 4233 dt 26.09.2020 seri 86828933
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 517,695 2020-10-12 2020-10-13 21310290482020 Posta dhe sherbimi korrier 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik posta, fat 3985 dt 26.09.2020 seri 86828685
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2020-10-12 2020-10-13 21610290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik telefon fat nr 388140854 dt 30.09.2020, kod klienti 1100008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2020-10-12 2020-10-13 21810290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik telefon fat nr 388140852 dt 30.09.2020, kod klienti 1100008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 6,360 2020-10-12 2020-10-13 20710290482020 Uje 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik uje shtator 2020, ft nr 2009-377297-1-1, dt 30.09.2020, seri 352452945
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 42,000 2020-10-12 2020-10-13 20810290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare internet fat 91077536, dt 30.09.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 5,281 2020-10-12 2020-10-13 21410290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik telefon fat nr 388140856 dt 30.09.2020, kod klienti 1100008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,622,488 2020-10-01 2020-10-02 20010290482020 Paga baze 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik paga shtator, listepagesa me nr pun plan 64, fakt 60
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 229,201 2020-10-01 2020-10-02 20210290482020 Shtese page per vjetersi ne pune 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik paga shtator, listepagesa me nr pun plan 64, fakt 60
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 199,272 2020-10-01 2020-10-02 20310290482020 Paga baze 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik paga shtator, listepagesa me nr pun plan 64, fakt 60
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 172,123 2020-10-01 2020-10-02 20110290482020 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik paga shtator, listepagesa me nr pun plan 64, fakt 60
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA E TIRANES Tirane 63,511 2020-10-01 2020-10-02 20410290482020 Paga baze 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik paga shtator, listepagesa me nr pun plan 64, fakt 60
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 22,807 2020-09-29 2020-09-30 19910290482020 Sherbime te printimit dhe publikimit 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik sherbim printimi, vazhd klontrate nr 8773/13, dt 01.11.2019, ft nr 754, dt 03.09.2020, seri 91945582
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 56,545 2020-09-24 2020-09-25 19110290482020 Elektricitet 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik elektricitet, F109839 fat 31.08.2020 seri 379829883, kontrate
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 318,100 2020-09-24 2020-09-25 19810290482020 Posta dhe sherbimi korrier 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik posta, fat 3529 dt 26.08.2020 seri 86830129
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2020-09-24 2020-09-25 19210290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik telefon fat nr 354257247, dt 31.08.2020, kod klienti 1100008664