Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) All All 173,170,996.00 515 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,185 2020-05-28 2020-05-29 9310290482020 Posta dhe sherbimi korrier 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602(sipas tabeles se miratimit) posta dhe sherbim korier, ft nr 1617, dt 26.04.2020, seri 86829317
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 240,365 2020-05-28 2020-05-29 8710290482020 Posta dhe sherbimi korrier 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602(sipas tabeles se miratimit) posta ft nr 1172, dt 26.03.2020, seri 86825672
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 319,639 2020-05-04 2020-05-05 7510290482020 Shtese page per vjetersi ne pune 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-600-paga prill 2020, me nr pun plan 64, fakt 57, listepagesa bashkangjitur
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,341,708 2020-05-04 2020-05-05 7310290482020 Paga baze 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-600-paga prill 2020, me nr pun plan 64, fakt 57, listepagesa bashkangjitur
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 117,498 2020-05-04 2020-05-05 7610290482020 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-600-paga prill 2020, me nr pun plan 64, fakt 57, listepagesa bashkangjitur
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 338,000 2020-05-04 2020-05-05 7810290482020 Paga baze 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-600-pagese per COVID-19,mbajtur nga paga neto, vendim nr 267, dt 31.03.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 181,384 2020-05-04 2020-05-05 7410290482020 Paga baze 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-600-paga prill 2020, me nr pun plan 64, fakt 57, listepagesa bashkangjitur
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 142,055 2020-04-16 2020-04-17 7210290482020 Elektricitet 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-en el, ft nr 367585961, dt 31.03.2020, kod TR1F020030109839
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 240 2020-04-16 2020-04-17 7110290482020 Uje 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-uje,mars 2020, ft nr 2003-377297-1-1, kon 377297, dt 31.03.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 584,165 2020-04-02 2020-04-15 5110290482020 Posta dhe sherbimi korrier 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-posta, ft nr 696, seri 1101396, dt 26.02.20
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) EAGLE MOBILE Tirane 8,943 2020-04-02 2020-04-15 6610290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-tel, ft nr 0000035499044, dt 01.03.2020, vkm 23.07.2019
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 696 2020-04-02 2020-04-09 5210290482020 Posta dhe sherbimi korrier 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-posta, ft nr 940, seri 81101440, dt 260220
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 6,360 2020-04-02 2020-04-03 6710290482020 Uje 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-uje shkurt 2020, ft nr 350699102, dt 29.02.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 145,626 2020-04-02 2020-04-03 6810290482020 Elektricitet 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-en el, ft nr 8015922, dt 29.02.2020, kod TR1F020030109839
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 344,077 2020-04-01 2020-04-02 6410290482020 Paga baze 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-600-paga mars 2020, me nr pun plan 58 fakt 57, listepagesa bashkangjitur
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 117,498 2020-04-01 2020-04-02 6510290482020 Shtese page per vjetersi ne pune 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-600-paga mars 2020, me nr pun plan 58 fakt 57, listepagesa bashkangjitur
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,623,400 2020-04-01 2020-04-02 6210290482020 Shtese page per vjetersi ne pune 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-600-paga mars 2020, me nr pun plan 58 fakt 57, listepagesa bashkangjitur
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 207,384 2020-04-01 2020-04-02 6310290482020 Paga baze 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-600-paga mars 2020, me nr pun plan 58 fakt 57, listepagesa bashkangjitur
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,323 2020-03-10 2020-03-11 5710290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-sherb tel, ft nr 728886169, dt 29.02.2020, kod klienti 1100000008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2020-03-10 2020-03-11 5810290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-sherb tel, ft nr 728886166, dt 29.02.2020, kod klienti 11000008662