Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) All All 173,170,996.00 515 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) EAGLE MOBILE Tirane 8,700 2020-11-17 2020-11-18 24010290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik telefon,VKM dt 23.07.2019, fat nr 354490471, dt 01.11.2020,Eriol Roshi
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) H Y S K O Tirane 120,000 2020-11-17 2020-11-18 23710290482020 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Gjyk Adm Shk Pare Tir, bl orendi zyre, up nr 7081/1, dt 05.11.2020, pv dt 05.11.2020, ft nr 562, seri 85378713, dt 05.11.2020, fh nr 562, dt 05.11.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 164,492 2020-11-17 2020-11-18 23910290482020 Elektricitet 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik elektricitet, F109839 fat 31.10.2020 seri 382369753
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,780 2020-11-11 2020-11-13 23510290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare telefon ,klienti 110000008667,fat 31.10.2020 seri 388291599
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 42,000 2020-11-11 2020-11-13 23010290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare internet fat 227304260 dt 31.10.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 503,725 2020-11-11 2020-11-13 23610290482020 Posta dhe sherbimi korrier 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik posta, fat 4458 dt 26.10.2020 seri 86823358
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,934 2020-11-11 2020-11-13 23210290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare telefon ,klienti 110000008664,fat 31.10.2020 seri 388291597
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2020-11-11 2020-11-12 23110290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare telefon ,klienti 110000008660,fat 31.10.2020 seri 388291595
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2020-11-11 2020-11-12 23310290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare telefon ,klienti 110000008662,fat 31.10.2020 seri 388291596
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) "SSX" Tirane 214,060 2020-11-11 2020-11-12 22910290482020 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik sherb sigurimi dhe ruajtje vazhdim kontr nr 4866/16 dt 28.10.167. fat nr 149 dt 28.10.2020 seri 93412919
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,000 2020-11-11 2020-11-12 23410290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare telefon ,klienti 110000008666,fat 31.10.2020 seri 388291598
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA E TIRANES Tirane 63,511 2020-11-02 2020-11-03 22710290482020 Paga baze 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik paga tetor, listepagesa me nr pun plan 64, fakt 59
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,659,272 2020-11-02 2020-11-03 22310290482020 Paga baze 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik paga tetor, listepagesa me nr pun plan 64, fakt 59
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 226,158 2020-11-02 2020-11-03 22510290482020 Paga baze 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik paga tetor, listepagesa me nr pun plan 64, fakt 59
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 199,311 2020-11-02 2020-11-03 22610290482020 Shtese page per vjetersi ne pune 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik paga tetor, listepagesa me nr pun plan 64, fakt 59
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 170,300 2020-11-02 2020-11-03 22410290482020 Shtese page per vjetersi ne pune 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik paga tetor, listepagesa me nr pun plan 64, fakt 59
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) EAGLE MOBILE Tirane 8,500 2020-10-29 2020-10-30 22010290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik telefon,VKM dt 23.07.2019, fat nr 354453204, dt 01.10.2020,Eriol Roshi
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2020-10-29 2020-10-30 22110290482020 Udhetim i brendshem 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik dieta,urdher 9918 dt 21.10.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) Megi Hajdari Tirane 143,880 2020-10-13 2020-10-14 20610290482020 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik mater pastrimi dizifekt,urdh prok nr 32 dt 03.09.2020,ftese oferte 03.09.2020,njoft fit 14.09.2020,fat 15 dt 17.09.2020 seri 67952963, fl hyr nr 15 dt 17.9.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) "SSX" Tirane 240,108 2020-10-13 2020-10-14 21110290482020 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik sherb sigurimi dhe ruajtje vazhdim kontr nr 4866/16 dt 28.10.19. fat nr 149 dt 30.09.2020 seri 93412901 seri 65259933