Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) All All 173,170,996.00 515 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) "SSX" Tirane 240,109 2020-05-28 2020-06-01 10110290482020 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-(sipas tabeles se miratimit)sherbim roje, kon nr 4833/1, dt 28.10.2019, ne vazhdim, ft nr 64, dt 30.04.2020, seri 65259866
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) EAGLE MOBILE Tirane 8,545 2020-05-28 2020-06-01 10010290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602(sipas tabeles se miratimit) sherb tel, ft nr 000000354140439, dt 30.04.2020, vkm 23.07.2019,
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,454 2020-05-28 2020-05-29 8010290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602(sipas tabeles se miratimit), sherb tel, ft nr 729070781, dt 31.03.2020, kod 1100008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,000 2020-05-28 2020-05-29 8110290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602(sipas tabeles se miratimit), sherb tel, ft nr 729070780, dt 33.03.2020, kod 1100008666
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2020-05-28 2020-05-29 8210290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602(sipas tabeles se miratimit), sherb tel, ft nr 729070779, dt 31.03.2020, kod 1100008664
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2020-05-28 2020-05-29 8310290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602(sipas tabeles se miratimit), sherb tel, ft nr 729070777, dt 31.03.2020, kod 1100008660
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 58,785 2020-05-28 2020-05-29 8910290482020 Sherbime te printimit dhe publikimit 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-(sipas tabeles se miratimit)602-sherbim printimi, sipas kon ne vazhdim nr 8773/13, dt 01.11.2019, ft nr 318, dt 13.04.2020, seri 86901596
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2020-05-28 2020-05-29 8410290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602(sipas tabeles se miratimit), sherb tel, ft nr 729070778, dt 31.03.2020, kod 1100008662
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2020-05-28 2020-05-29 9510290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602(sipas tabeles se miratimit), sherb tel, ft nr 729272141, dt 30.04.2020, kod 110000008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2020-05-28 2020-05-29 9710290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602(sipas tabeles se miratimit), sherb tel, ft nr 729272139, dt 30.04.2020, kod 110000008664
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) EAGLE MOBILE Tirane 9,600 2020-05-28 2020-05-29 8510290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602(sipas tabeles se miratimit) sherb tel, ft nr 000000354105961, dt 30.04.2020, vkm 23.07.2019,
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2020-05-28 2020-05-29 9810290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602(sipas tabeles se miratimit), sherb tel, ft nr 72927138, dt 30.04.2020, kod 1100008662
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2020-05-28 2020-05-29 9910290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602(sipas tabeles se miratimit), sherb tel, ft nr 72927137, dt 30.04.2020, kod 1100008660
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 42,000 2020-05-28 2020-05-29 9410290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602(sipas tabeles se miratimit), sherb tel, ft nr 91034130, dt 30.04.2020, seri 227251971
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) F M T SERVOMATIK Tirane 21,000 2020-05-28 2020-05-29 9210290482020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602(sipas tabeles se miratimit) pajise gjeneratori, pv 2063, dt 27.02.2020, pv em 2063/1, dt 27.02.2020, ft nr 175, dt 27.02.2020, seri 79732789, fh 2, dt 28.02.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 42,000 2020-05-28 2020-05-29 8610290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602(sipas tabeles se miratimit), sherb internet ft nr 91027259, dt 31.03.2020, seri 227244631
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) F M T SERVOMATIK Tirane 5,000 2020-05-28 2020-05-29 9110290482020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602(sipas tabeles se miratimit) mirembajtje ashensori gjen, pv 2063, dt 27.02.2020, pv em 2063/1, dt 27.02.2020, ft nr 175, dt 27.02.2020, seri 79732789
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,000 2020-05-28 2020-05-29 9610290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602(sipas tabeles se miratimit), sherb tel, ft nr 729272140, dt 30.04.2020, kod 110000008666
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) "SSX" Tirane 247,926 2020-05-28 2020-05-29 8910290482020 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-(sipas tabeles se miratimit)sherbim roje, kon nr 4833/1, dt 28.10.2019, ne vazhdim, ft nr 46, dt 31.03.2020, seri 65259848
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 240 2020-05-28 2020-05-29 8810290482020 Posta dhe sherbimi korrier 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602(sipas tabeles se miratimit) posta ft nr 1405, dt 26.03.2020, seri 86825505