Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) All All 220,781,789.00 647 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 9,216 2021-05-19 2021-05-20 7310290482021 Uje 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp uje, kontrata 377297-1, ft nr 2046/2021, dt 07.05.2021, Prill 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) SUPERIOR GROUP Tirane 45,000 2021-05-06 2021-05-10 5710290482021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1029048Gj Admin Shk Pare,lik mirembajtje pajisje, up nr 3562/1, dt 01.04.2021, pv nr 3562/2, dt 01.04.2021, ft nr 4/2021, dt 01.04.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) Adenis Kastrati Tirane 119,000 2021-05-05 2021-05-07 5610290482021 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 1029048Gj Admin Shk Pare, shp bl orendi zyre, up nr 3099/1, dt 30.03.2021, pv nr 3099/2, dt 30.03.2021, ft nr 50/2021, dt 30.03.2021, fh nr 50/2021, dt 30.03.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) Xhovan Gjini Tirane 21,000 2021-05-05 2021-05-07 5510290482021 Shpenzime te tjera transporti 1029048Gj Admin Shk Pare, shp larje mak, up nr 3482/1, dt 30.03.2021, pv nr 3482/2, dt 30.03.2021, ft nr 4/2021, dt 30.03.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) SOLID GROUP Tirane 175,938 2021-05-05 2021-05-07 6510290482021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1029048Gj Admin Shk Pare,lik mat pastrimi, up nr 4053/1, dt 16.04.2021, pvmd dt 22.04.2021, ft nr 32/2021, dt 22.04.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 83,402 2021-05-05 2021-05-07 6310290482021 Sherbime te printimit dhe publikimit 1029048Gj Admin Shk Pare,lik sherb printimi, up nr 11080/2, dt 24.11.2020, njof fit nr 11080/8, dt 27.11.2020, kontrate nr 11080/9, dt 01.12.2020, ft nr 104/2021, dt 15.04.2021, Mars 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 8,808 2021-05-05 2021-05-06 4810290482021 Uje 1029048Gj Admin Shk Pare,lik uje, kon nr 377297-1, ft nr 1448/2021, dt 06.04.2021, mars 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-05-05 2021-05-06 5010290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, fatura nr 3301/2021, dt 09.04.2021, Mars 2021, nr kl 110000008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-05-05 2021-05-06 5110290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, fatura nr 3302/2021, dt 09.04.2021, Mars 2021, nr kl 110000008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,994 2021-05-05 2021-05-06 5410290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, fatura nr 3304/2021, dt 09.04.2021, Mars 2021, nr kl 110000008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 42,000 2021-05-05 2021-05-06 4910290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik internet, fatura nr 2939/2021, dt 08.04.2021, Mars 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,009 2021-05-05 2021-05-06 5310290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, fatura nr 3303/2021, dt 09.04.2021, Mars 2021, nr kl 110000008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-05-05 2021-05-06 5210290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, fatura nr 3300/2021, dt 09.04.2021, Mars 2021, nr kl 110000008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 609,530 2021-05-05 2021-05-06 6410290482021 Posta dhe sherbimi korrier 1029048Gj Admin Shk Pare,lik posta. ft nr 662, dt 26.03.2021, seria 86821762
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,280,277 2021-05-04 2021-05-05 5810290482021 Paga baze 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga Prill 2021,listepagese,nr pun 57/55
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 219,843 2021-05-04 2021-05-05 6110290482021 Paga baze 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga Prill 2021,listepagese,nr pun 57/55
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 227,227 2021-05-04 2021-05-05 6010290482021 Paga baze 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga Prill 2021,listepagese,nr pun 57/55
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 196,634 2021-05-04 2021-05-05 5910290482021 Paga baze 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga Prill 2021,listepagese,nr pun 57/55
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 101,683 2021-04-12 2021-04-14 4510290482021 Sherbime te printimit dhe publikimit 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp printimi publikimi,prokurim 11080/2 dt 24.11.20,njoft fit 27.11.20,kontr 11080/9 dt 1.12.2020,fat 76/2021 dt 19.03.2020,
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-04-12 2021-04-13 3910290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, ft nr 2018/2021, dt 10.03.2021, nr kl 11000000008667 shkurt 2021