Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) All All 173,170,996.00 515 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,934 2020-07-14 2020-07-15 14410290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-sherb tel, ft nr 729550698, dt 30.06.2020, kod klienti 1100008666
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 132,234 2020-07-14 2020-07-15 15210290482020 Elektricitet 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602 elektricitet, ko ne vazhdim nr f109839, kod klien nr tr1f020030109839, nr ft 377257795, dt 30.06.2020, qershor 2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,159 2020-07-14 2020-07-15 14610290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-sherb tel, ft nr 729550699, dt 30.06.2020, kod klienti 1100008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) EAGLE MOBILE Tirane 8,515 2020-07-14 2020-07-15 14810290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602 sherbim telefoni, vkm dt 23.07.2019, ft nr 0000354207213, dt 01.07.2020, qershor 2020, nr cel 0672011118
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 42,000 2020-07-14 2020-07-15 14710290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-sherb tel, ft nr 91050780, dt 30.06.2020, seri 227268738, qershor 2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 957,390 2020-07-14 2020-07-15 14910290482020 Posta dhe sherbimi korrier 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602 posta, qershor 2020, ft nr 2550, ne seri 86834350, dt 26.06.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 540 2020-07-14 2020-07-15 15010290482020 Posta dhe sherbimi korrier 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602 posta, qershor 2020, ft nr 2797, ne seri 86834097, dt 26.06.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,362 2020-07-14 2020-07-15 14210290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-sherb tel, ft nr 729550697, dt 30.06.2020, kod klienti 1100008664
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,636,446 2020-07-01 2020-07-02 13210290482020 Shtese page per vjetersi ne pune 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-600-paga neto, listepagesa bashkangjitur, me nr pun plan 64, fakt 61
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 207,384 2020-07-01 2020-07-02 13510290482020 Shtese page per vjetersi ne pune 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-600-paga neto, listepagesa bashkangjitur, me nr pun plan 64, fakt 61
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 155,983 2020-07-01 2020-07-02 13310290482020 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-600-paga neto, listepagesa bashkangjitur, me nr pun plan 64, fakt 61
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA E TIRANES Tirane 63,511 2020-07-01 2020-07-02 13610290482020 Paga baze 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-600-paga neto, listepagesa bashkangjitur, me nr pun plan 64, fakt 61
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 279,001 2020-07-01 2020-07-02 13410290482020 Paga baze 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-600-paga neto, listepagesa bashkangjitur, me nr pun plan 64, fakt 61
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,935 2020-06-18 2020-06-24 12410290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-sherb tel, ft nr 7293385847, dt 31.05.2020, kod 110000008666
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 42,000 2020-06-18 2020-06-24 11510290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-sherb tel, ft nr 91041854, dt 31.05.2020, seri 227259585
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,858 2020-06-18 2020-06-24 12510290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-sherb tel, ft nr 7293385844, dt 31.05.2020, kod 110000008660
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) Delta Light Tirane 118,584 2020-06-22 2020-06-24 12910290482020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-mirembajtje sistemi i sigurise, pv kon 1230, dt 04.02.2020, up nr 1230/1, dt 01.06.2020, pv 1230/2, dt 16.06.2020, ft nr 27, dt 16.06.2020, seri 74344696, fh 6, dt 16.06.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,858 2020-06-18 2020-06-24 11310290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-sherb tel, ft nr 72985846, dt 31.05.2020, kod klienti 1100008664
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 38,145 2020-06-18 2020-06-24 11910290482020 Posta dhe sherbimi korrier 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-posta dhe sherbimi korrier, ft nr 2041, dt 26.05.2020, seri 86826841
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) FLORI ELEKTRIKE Tirane 117,252 2020-06-22 2020-06-23 13010290482020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-mirembajtje elektrike, ref kerkese 3989, dt 11.06.2020, up 3989/1, dt 16.06.2020, pv 3989/2, dt 16.06.2020, ft nr 30, dt 16.06.2020, seri 80158220