Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) All All 173,170,996.00 515 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) Elinor Koromane Tirane 98,400 2020-06-22 2020-06-23 13110290482020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-materiale per ndricim dhe hidraulike, kerk 4423, dt 19.06.2020, urdh 4423/1, dt 19.06.2020, pv 4423/2, dt 22.06.2020, ft nr 15, dt 22.06.2020,seri10161416, fh 7, dt 22.06.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 8,400 2020-06-18 2020-06-19 11810290482020 Uje 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-uje prill 2020, ft nr 2004-377297-1-14, dt 30.04.2020, seri 351206132
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) "SSX" Tirane 248,112 2020-06-18 2020-06-19 11210290482020 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-sherb te sig dhe ruajtjes, sipas kon ne vazhdim nr 4833/14, dt 28.10.2019, ft nr 80, dt 31.05.2020, seri 65259882
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,858 2020-06-18 2020-06-19 12610290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-sherb tel, ft nr 729385848, dt 31.05.2020, kod 110000008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) Evolve Web Studio Tirane 118,800 2020-06-18 2020-06-19 12210290482020 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-mirembajtje e faqes se internetit, kerk 3537, dt 26.05.2020, up nr 3537/1, dt 26.05.2020, pv 3537/2, dt 27.05.2020, ft nr 30, dt 27.05.2020, seri 72088780
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 2,890 2020-06-18 2020-06-19 12710290482020 Uje 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-uje maj 2020, ft nr 2005-377297-1-1, dt 31.05.2020, kon 3777297
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 22,420 2020-06-18 2020-06-19 11710290482020 Elektricitet 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-en el, ft rn 368846902, dt 30.04.2020, kod TR1F020030109839
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 88,487 2020-06-18 2020-06-19 12810290482020 Elektricitet 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-en el, ft nr 375969780, dt 31.05.2020, kod TR1F020030109839
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) PARTNERS PHARMA Tirane 40,900 2020-06-18 2020-06-19 12310290482020 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-furnizime dhe materiae te pergjithshme zyre, kerkese 3094, dt 27.04.2020, urdh 3094/1, dt 19.05.2020, pv 3094/2, dt 19.05.2020, ft nr1024, dt 19.05.2020, seri 88802174, fh 5, dt 19.05.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 45,807 2020-06-18 2020-06-19 12110290482020 Sherbime te printimit dhe publikimit 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-sherbim printimi, sipas kon ne vazhdim nr 8773/13, dt 01.11.2019, ft nr 475, dt 05.06.20, seri 89668303
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,858 2020-06-18 2020-06-19 11410290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-sherb tel, ft nr 72985845, dt 31.05.2020, kod klienti 1100008662
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) EAGLE MOBILE Tirane 8,500 2020-06-18 2020-06-19 11610290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-shp tel, vkm 23.07.2019, ft nr 0000000354161167, dt 01.06.2020,
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 20,515 2020-06-18 2020-06-19 12010290482020 Sherbime te printimit dhe publikimit 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-sherbim printimi, sipas kon ne vazhdim nr 8773/13, dt 01.11.2019, ft nr 380, dt 07.05.2020, seri 86902458
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) LOERMA Tirane 54,000 2020-06-09 2020-06-10 11010290482020 Sherbime te tjera 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602(sipas tabeles se miratimit)shp deziinfektim, urdh 2550, dt 20.03.2020, pv 255/1, dt 20.03.2020, ft nr 138, dt 20.03.2020, seri 84332239, certf 001181, dt 20.03.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ECOLOGY ALBANIA (ECO-ALB) Tirane 13,400 2020-06-09 2020-06-10 10910290482020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602(sipas tabeles se miratimit) mat pastrimi, kerk 2455, dt 09.03.2020, pv em 2455/1, dt 09.03.2020, ft nr 120, dt 09.03.2020, seri 83621270, fh 3, dt 09.03.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) VACTRO SCIENTIFIC SH.P.K Tirane 83,984 2020-06-09 2020-06-10 11110290482020 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602(sipas tabeles se miratimit) mat speciale(maska doreza), urdh 3093, dt 27.04.2020, pv 3093/1, dt 27.04.2020, ft nr 99, dt 27.04.2020, seri 69610676, fh 4, dt 27.04.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 345,639 2020-06-01 2020-06-02 10410290482020 Paga baze 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-600-paga maj 2020, me nr pun plan 64, dt 57, listepagesa bashkangjitur
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 117,498 2020-06-01 2020-06-02 10310290482020 Shtese page per vjetersi ne pune 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-600-paga maj 2020, me nr pun plan 64, dt 57, listepagesa bashkangjitur
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 207,384 2020-06-01 2020-06-02 10510290482020 Shtese page per vjetersi ne pune 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-600-paga maj 2020, me nr pun plan 64, dt 57, listepagesa bashkangjitur
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,628,386 2020-06-01 2020-06-02 10210290482020 Paga baze 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-600-paga maj 2020, me nr pun plan 64, dt 57, listepagesa bashkangjitur