Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) All All 220,781,789.00 647 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) MARKETING & DISTRIBUTION Tirane 1,034,749 2021-08-03 2021-08-05 13410290482021 Kancelari 1029048Gj Admin Shk Pare,lik bl kancelari, up nr 4644/9, dt 17.05.2021, njof fit nr 4644/21, dt 04.06.2021, kon nr 4644/29, dt 27.07.2021, ft nr 43/2021, dt 02.08.2021, fh nr 43/2021, dt 02.08.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 214,049 2021-08-02 2021-08-03 13010290482021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga korrik 2021,listepagese,nr pun 57/56
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 280,155 2021-08-02 2021-08-03 13110290482021 Shtese page per vjetersi ne pune 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga korrik 2021,listepagese,nr pun 57/56
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,176,436 2021-08-02 2021-08-03 12910290482021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga korrik 2021,listepagese,nr pun 57/56
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 170,994 2021-08-02 2021-08-03 13210290482021 Shtese page per vjetersi ne pune 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga korrik 2021,listepagese,nr pun 57/55
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) F M T SERVOMATIK Tirane 119,500 2021-07-30 2021-08-02 12710290482021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1029048Gj Admin Shk Pare,lik miremb paj gjeneratori, up nr 7734/2, dt 28.07.2021, ft nr 65/2021, dt 28.07.2021, pv nr 7734/1, dt 29.07.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) Yllka Gjata Tirane 35,400 2021-07-30 2021-08-02 12810290482021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1029048Gj Admin Shk Pare,lik miremb sist sig, up nr 7353/2, dt 23.07.2021, ft nr 1/2021, 26.07.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ATOM Tirane 198,000 2021-07-23 2021-07-27 12510290482021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1029048Gj Admin Shk Pare,lik up nr 6600/1, dt 28.06.2021, ft of nr 6600/3, dt 28.06.2021, njof fit dt 01.07.2021, kon ne vazhd nr 6600/4, dt 12.07.2021, ft nr 122/2021, dt 15.07.2021, fh nr 122/2021, dt 15.07.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,000 2021-07-23 2021-07-26 12610290482021 Te tjera transferta tek individet 1029048Gj Admin Shk Pare,lik rimbursim shp tel, ft nr 00000401416936, dt 30.06.2021, Eriol Roshi, Qershor 2021, Vkm 855 dt 04.11.20
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 136,536 2021-07-21 2021-07-23 11910290482021 Sherbime te printimit dhe publikimit 1029048Gj Admin Shk Pare,lik sherb print dhe publ, up nr 1216/9, dt 10.02.2021, njof fit nr 1216/18, dt 23.03.2021, kon nr 1216/19, dt 07.04.2021, ft nr 474/2021, dt 08.07.2021, Qershor 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-07-21 2021-07-22 12410290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, ft nr 4175/2021, dt 08.07.2021, kod kl 110000008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,000 2021-07-21 2021-07-22 12110290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, ft nr 4177/2021, dt 08.07.2021, kod kl 110000008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-07-21 2021-07-22 12210290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, ft nr 4174/2021, dt 08.07.2021, kod kl 110000008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-07-21 2021-07-22 12310290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, ft nr 4176/2021, dt 08.07.2021, kod kl 110000008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 103,140 2021-07-21 2021-07-22 11810290482021 Elektricitet 1029048Gj Admin Shk Pare,lik elektricitet, kon ne vazhdim nr F109839, ft nr serie 415600470, dt 30.06.2021, kod kl TR1F020030109839
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,007 2021-07-21 2021-07-22 12010290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, ft nr 4178/2021, dt 08.07.2021, kod kl 110000008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 139,545 2021-07-08 2021-07-09 11510290482021 Elektricitet 1029048Gj Admin Shk Pare,lik energji kontrate F 109839,fat nr 413024807 dt 30.04.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 9,000 2021-07-08 2021-07-09 11010290482021 Uje 1029048Gj Admin Shk Pare,lik uje,urdh prok nr 5883/2 dt 9.06.2021,kontr 5883/3 dt 9.06.2021,fat 76/2021 dt 5.07.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 551,655 2021-07-08 2021-07-09 11310290482021 Posta dhe sherbimi korrier 1029048Gj Admin Shk Pare,lik posta, ft nr 1993, seria 86823893, dt 26.06.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 9,420 2021-07-08 2021-07-09 11110290482021 Uje 1029048Gj Admin Shk Pare,lik uje, ft nr 3282/2021, dt 07.07.2021, kontrata 377297-1