Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per qytetaret. Sherbimi u jep mundesi taksapaguesve te mesojne si shpenzohen parate nga qeverite dhe institucionet publike. Te dhenat kane burim paresore Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania te plote cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1600 institucione buxhetore ne vend nga data janar 2012 dhe ne vijim. Te dhenat perditesohen cdo jave dhe mund te aksesoren, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Per sherbim me te detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe ne vijim mund te shkruani tek info@ais.al. Ju mund te beni donacionin tuaj ne dobi te AIS. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen::

 • Si i shpenzon parate administrate publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbim/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne interval te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 8,513,689,004.00 6,017 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Burgu 313 Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 172,749 2014-12-17 2014-12-18 13010140092014 Shtese page per vjetersi ne pune IEVP Paraburgimi''J.Misja''ore gadishmerie muaji nentor 2014,listpagese
  Burgu 313 Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 109,191 2014-12-17 2014-12-18 12910140092014 Shtese page per vjetersi ne pune IEVP Paraburgimi''J.Misja''ore gadishmerie muaji nentor 2014,listpagese
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 547,534 2014-12-16 2014-12-17 32821090082014 Shtese page per vjetersi ne pune Qendra Ekonomike Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 1,907,267 2014-12-16 2014-12-17 32721090142014 Shtese page per vjetersi ne pune Nd Sherb Publike paga Alketa Merkja 024802640
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 120,335 2014-12-16 2014-12-17 32921090142014 Shtese page per vjetersi ne pune Nd Sherb Publike paga Alketa Merkja 024802640
  Bashkia Fier (0909) BANKA E TIRANES Fier 141,075 2014-12-16 2014-12-17 40321110012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Fier 2111001 paga Nentor Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 70,324 2014-12-16 2014-12-17 40521110012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Fier 2111001 paga Nentor Fadil Taraj
  Bashkia Rogozhine (3513) UNION BANK SHA Kavaje 1,459,131 2014-12-16 2014-12-17 37821190012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA RROGOZHINE PAGA PUNONJES MUAJI SHTATOR 2014
  Qarku Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 110,888 2014-12-17 2014-12-17 43020180012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2018001 paga muaji nentor -2014 Qarku Kukes
  Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 587,264 2014-12-15 2014-12-17 38510240012014 Shtese page per vjetersi ne pune 602-Kon.Lart.Shteti . lik paga me kontrate periudha 1.11.2014- 15.12.2014 listpag dt 15.12.2014
  Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) BANKA CREDINS Tirane 262,729 2014-12-15 2014-12-17 38710240012014 Shtese page per vjetersi ne pune 602-Kon.Lart.Shteti . lik paga me kontrate periudha 1.11.2014- 15.12.2014 listpag dt 15.12.2014
  Komuna Brataj (3737) BANKA E TIRANES Vlore 565,452 2014-12-15 2014-12-17 13228370012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGAT DHJETOR K.BRATAJ 2837001
  Komisariati i Policise Vlore (3737) BANKA E TIRANES Vlore 170,741 2014-12-17 2014-12-17 33410160222014 Shtese page per vjetersi ne pune ORE JASHTE ORARIT 2014 D.RENDIT 1016022
  Qendra Ekonomike Kultures (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 206,460 2014-12-15 2014-12-16 13921060082014 Shtese page per vjetersi ne pune QENDRA KULTURORE lik paga e shtesa nentor 2014
  Gjykata e Apelit Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 641,379 2014-12-15 2014-12-16 22310290042014 Shtese page per vjetersi ne pune 1029004 GJYKATE APELI GJIROKASTER DIFERENCE PAGE PER VJETERSI LISTE PAGESE
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 847,373 2014-12-16 2014-12-16 19710940072014 Shtese page per vjetersi ne pune aluizmi shkoder paga nr 18 me kontrate
  Komuna Golaj (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 1,402,433 2014-12-11 2014-12-15 28924600012014 Shtese page per vjetersi ne pune 1812 komuna golaj ,sa likujdojme paga nentor 2014
  Universiteti i Tiranes Filiali Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 1,358,542 2014-12-15 2014-12-15 16610111572014 Shtese page per vjetersi ne pune 1011157 paga muaji nentor 2014 Universiteti Kukes
  Komuna Bubullime (0922) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lushnje 1,150,810 2014-12-12 2014-12-15 21126070012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2607001 Kom.Bubullim LU paga punonjesve nentor 2014 simbas listes
  Komuna Bubullime (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 198,679 2014-12-12 2014-12-15 21226070012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2607001 Kom.Bubullim LU paga e punonjesve nentor 2014 simbas listes