Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 8,513,689,004.00 6,017 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Komuna Mbrostare (0909) BANKA KOMBETARE E GREQISE Fier 2,128,437 2014-12-04 2014-12-05 50824100012014 Shtese page per vjetersi ne pune K Mbrostar Fier 2410001 paga Nentor Natasha Semanjaku
  Komuna Dermenas (0909) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Fier 628,296 2014-12-04 2014-12-05 32424120012014 Shtese page per vjetersi ne pune K/Dermenas Fier 2412001 paga Nentor 2014
  Komuna Pogon (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 33,841 2014-12-04 2014-12-05 15924540012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOMUNA POGON 2454001, GJ.CIVILE PAGAT NENTOR 2014. LISTE PAGESE
  Komuna Pishaj (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 66,079 2014-12-04 2014-12-05 53124300012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2430001 PAGA MUAJ NENTOR 2014
  Komuna Pishaj (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 47,145 2014-12-04 2014-12-05 53224300012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2430001 PAGA MUAJ NENTOR 2014
  Zyra Arsimore Has (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 10,134,034 2014-12-04 2014-12-05 21810111182014 Shtese page per vjetersi ne pune 1812 zyra arsimore has, sa likujdojme paga nentor 2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kruje 359,724 2014-12-04 2014-12-05 25910051122014 Shtese page per vjetersi ne pune sa lik paga per muajin tator nga qttb f kruje dorezuar borderone nga shpresa demirxhiu me nr dok 025147961
  Bashkia Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 100,800 2014-12-03 2014-12-05 91021230012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KRUJE PAGA 1-30 NENTOR 2014 2014 DOR LISTPAGESEN NE BANKE SANIE XHEKA ME NR DOK 278496
  Zyra e Punes Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 290,369 2014-12-04 2014-12-05 14510250192014 Shtese page per vjetersi ne pune KOD INST 1025019 ZYRA E PUNES LAC PAGUAR PAGE E MUAJIT NENTOR 2014 SIPAS LISTE PAGESES
  Sp. Laç (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 2,031,792 2014-12-04 2014-12-05 35710130752014 Shtese page per vjetersi ne pune SPITALI LAC PAGUAR PAGAT E MUAJIT NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) ALPHA BANK -- ALBANIA Laç 164,180 2014-12-03 2014-12-05 89021260012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA LAC PAGUAR PAGAT E MUAJIT NENTOR 2014
  Zyra e Punes Lezhe (2020) BANKA E TIRANES Lezhe 72,631 2014-12-04 2014-12-05 20510250202014 Shtese page per vjetersi ne pune ZYRA RAJONALE E PUNESIMIT PAG PAGA NENTOR 2014
  Komuna Golem (0922) BANKA E TIRANES Lushnje 42,558 2014-12-04 2014-12-05 16626020012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2602001 Komuna Golem, Sa xhirojme ne llogari per likujd Paga te Gjendjes Civile, sipas listepageses te muajit Nentor 2014
  Komuna Karbunare (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 726,904 2014-12-04 2014-12-05 21026040012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOM.KARBUNARE 2604001 SA XHIROJME PER LIK.PG.TE PUNONJ. SIPAS LISTPAGESAVE NENTOR 2014
  Zyra Arsimore Mat (0625) BANKA CREDINS Mat 217,476 2014-12-04 2014-12-05 26510110922014 Shtese page per vjetersi ne pune Zyra Arsimore Mat (1011092) Lik. Page muaji Nentor, Aparati.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 5.
  Dega e Thesarit Mirdite (2026) RAIFFEISEN BANK SH.A Mirdite 13,758 2014-12-05 2014-12-05 9410100262014 Shtese page per vjetersi ne pune 1010026 thesari per paga dite festa
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 33,115 2014-12-04 2014-12-05 41121340012014 Shtese page per vjetersi ne pune Pagat nga Bashkia Peqinper muajim nentor 2014 sipas list pageses
  Komuna Sheze (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 33,780 2014-12-04 2014-12-05 19126840012014 Shtese page per vjetersi ne pune Pagat gj.civ nga Komuna Sheze per muajin nentor 2014 sipas list pageses
  Komuna Gjocaj (0827) TIRANA BANK Peqin 45,878 2014-12-05 2014-12-05 30226800012014 Shtese page per vjetersi ne pune Pagat gj.civ komuna gjocaj per muajin nentor 2014 sipas list pageses
  Komuna Gjocaj (0827) TIRANA BANK Peqin 477,961 2014-12-05 2014-12-05 30126800012014 Shtese page per vjetersi ne pune Pagat komuna gjocaj per muajin nentor 2014 sipas list pageses