Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 8,513,689,004.00 6,017 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Prefektura e qarkut Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 97,682 2014-12-04 2014-12-04 24310160602014 Shtese page per vjetersi ne pune PREFEKTURA lik paga e shtesa nentor 2014
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) BANKA CREDINS Durres 1,608,176 2014-12-03 2014-12-04 9710940042014 Shtese page per vjetersi ne pune TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/PAGA
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 49,622 2014-12-03 2014-12-04 27921160012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA NENTOR 2014 LISTE PAGESE GJENDJA CIVILE
  Komuna Tunje (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 44,089 2014-12-03 2014-12-04 25524360012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2436001 PAGA MUAJ NENTOR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 76,399 2014-12-03 2014-12-04 71721140012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2114001 PAGA Q.K.R MUAJ NENTOR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 1,553,916 2014-12-04 2014-12-04 72521140012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2114001 PAGA MUAJ GUSHT 2014
  Zyra Arsimore Kolonjë (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 363,331 2014-12-04 2014-12-04 23310111122014 Shtese page per vjetersi ne pune 1011112 zyra arsimore kolonje shpenz per paga nentor 2014,liste pagese dt 04.12.2014,programi 01110
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 93,454 2014-12-03 2014-12-04 52721200012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2120001 bashkia erseke shpenz per paga muaji nentor 2014,permbledhese dt 01.12.2014
  Komuna Mollaj (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 753,309 2014-12-04 2014-12-04 19725080012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOMUNA MOLLAJ PAGA NENTOR 2014 KODI INSTITUC 2508001
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 257,364 2014-12-03 2014-12-04 71121220012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KORCE 2122001 PAGA NENTOR 2014
  Muzeu "Gjergj Kastrioti Skenderbeu" Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 25,275 2014-12-03 2014-12-04 16510120162014 Shtese page per vjetersi ne pune sa lik paga per muajin nentor nga muzeu kruje dorezuar listpagesen ne banke nga majlinda ndreu me nr dok h063004024q
  Komuna Shishtavec (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 482,111 2014-12-03 2014-12-04 20125460012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2546001 Komuna paga shishtavec bordoroja nentor 2014
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 135,188 2014-12-04 2014-12-04 17921250012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2125001 paga muaji nentor-2014Bashkia Kukes
  Komuna Kozare (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 283,798 2014-12-03 2014-12-04 52725310012014 Shtese page per vjetersi ne pune pagese paga komuna kozare kod.2531001
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 225,837 2014-12-03 2014-12-04 88821260012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA LAC PAGUAR PAGAT E MUAJIT NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 227,139 2014-12-03 2014-12-04 87821260012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA LAC PAGUAR PAGAT E MUAJIT NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 293,908 2014-12-03 2014-12-04 87521260012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA LAC PAGUAR PAGAT E MUAJIT NENTOR 2014
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 3,303,025 2014-12-03 2014-12-04 16110050742014 Shtese page per vjetersi ne pune BORDI I KULLIMIT PAG PAGA NENTOR 2014
  Komuna Shkrel (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 32,799 2014-12-03 2014-12-04 171262800012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2628001-Kom.Shkrel (paga nentor 2014) per.aut. S.hoxha ID F80329139C
  Komuna Lis (0625) ALPHA BANK -- ALBANIA Mat 34,538 2014-12-03 2014-12-04 31226510012014 Shtese page per vjetersi ne pune Komuna Lis (2651001) Lik. Page muaji Nentor Aparati.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 1.