Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 8,513,689,004.00 6,017 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Zyra Arsimore Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 33,497 2014-12-10 2014-12-10 35610111022014 Shtese page per vjetersi ne pune paga nga Zyra Arsimore per muajin nentor 2014 sipas list pageses
  Federata Te Tjera (1529) PRO CREDIT BANK Pogradec 209,781 2014-12-10 2014-12-10 13521360132014 Shtese page per vjetersi ne pune 2136013 FEDERATA TE TJERA LIK PAGA NENTOR 2014
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 46,500 2014-12-09 2014-12-10 533/21400012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2140001 Skrapar;Bashkia Poliçan;Paga List-pagesa nentor 2014
  Bashkia Peshkopi (0606) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Diber 601,645 2014-12-09 2014-12-09 41521060012014 Shtese page per vjetersi ne pune bashkia peshkopi lik paga e shtesa nentor 2014
  Drejtoria Arsimore Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 236,981 2014-12-09 2014-12-09 52810110062014 Shtese page per vjetersi ne pune D A R paga neto nentor sllove2014
  Drejtoria Arsimore Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 886,455 2014-12-09 2014-12-09 53410110062014 Shtese page per vjetersi ne pune D A R PAGA BAZE LURE NENTOR 2014
  Komuna Fushe Murre (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 31,188 2014-12-09 2014-12-09 19423500012014 Shtese page per vjetersi ne pune K.MUHURR2350001 PAGA NETO NENTOR 2014
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Durres 85,351 2014-12-05 2014-12-09 23510060982014 Shtese page per vjetersi ne pune 1006098 DREJT PERGJ DETARE PAGA NENTOR 2014
  Komuna Zavaline (0808) UNION BANK SHA Elbasan 547,905 2014-12-05 2014-12-09 16824000012014 Shtese page per vjetersi ne pune Komuna zavaline elbasan Paga Erjol Hazma
  Komuna Kajan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 34,220 2014-12-09 2014-12-09 16523880012014 Shtese page per vjetersi ne pune Komuna Kajan paga Murat Bezati G00901009S
  Komuna Kajan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 347,686 2014-12-09 2014-12-09 16323880012014 Shtese page per vjetersi ne pune Komuna Kajan paga Murat Bezati G00901009S
  Komuna Labinot Fushe (0808) BANKA KOMBETARE E GREQISE Elbasan 480,813 2014-12-05 2014-12-09 23923920012014 Shtese page per vjetersi ne pune Komuna Labinot-Fushe paga mehmet baroti
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 375,316 2014-12-05 2014-12-09 39221110012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA NENTOR 2014 BASHKIA FIER
  Drejtoria Arsimore Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 45,181 2014-12-09 2014-12-09 29110110182014 Shtese page per vjetersi ne pune 1011018 paga muaji nentor-2014 Dr.Arsimore Kukes
  Sp. Laç (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 987,360 2014-12-04 2014-12-09 35810130752014 Shtese page per vjetersi ne pune SPITALI LAC PAGUAR PAGAT E NENTORIT 2014
  Komuna Gradisht (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 577,682 2014-12-05 2014-12-09 17326090012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2609001 Komuna Gradisht, Sa xhirojme ne llogari per likujd. paga te punonjesve sipas listepageses se muajit Nentor 2014
  Zyra Arsimore Malësia e Madhe (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 4,046,028 2014-12-05 2014-12-09 16310111242014 Shtese page per vjetersi ne pune 1011124-Zyra Arsimore ( paga nentor 2014)Per.aut. Hane Smakaj ID 25112542
  Komuna Hekal (0924) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mallakaster 41,831 2014-12-05 2014-12-09 182 2636001 2014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA PER KOMUNEN HEKAL MALLAKASTER
  Komuna Hekal (0924) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mallakaster 881,800 2014-12-05 2014-12-09 181 2636001 2014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA PER KOMUNEN HEKAL MALLAKASTER
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 3,240,867 2014-12-05 2014-12-09 55421360012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK PAGAT NENTOR 2014 NR PUN = 106 KON=2