Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 8,513,689,004.00 6,017 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 193,920 2014-12-18 2014-12-19 67721180012014 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIJA KJ PAGA NENTOR 2014 APARAT
  Nd-ja Ruget Rurale (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 1,084,038 2014-12-19 2014-12-19 13820290082014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune LIK. PAGA R. RURALE POGRADEC NENTOR 2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 186,000 2014-12-18 2014-12-19 58821360012014 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK PAGA PER TETOR NENTOR 2014 LIST PAGESE
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) DREJTORIA RAJONALE SIGURIMEVE SHOQERORE Elbasan 322,205 2014-12-18 2014-12-18 35810110992014 Paga baze - Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune sigurim suplementar Universiteti El
  Drejtoria Vendore e Policise Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,011,281 2014-12-17 2014-12-18 45810160202014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per largesi nga qendra e banimit - Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet 1016020,Drejtoria e Policise Qarkut Tirane pagese ore nate e shtesa nentor liste pagese
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 547,534 2014-12-16 2014-12-17 32821090082014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per vjetersi ne pune Qendra Ekonomike Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Bashkia Rogozhine (3513) UNION BANK SHA Kavaje 1,459,131 2014-12-16 2014-12-17 37821190012014 Te tjera transferta tek individet BASHKIA RROGOZHINE PAGA PUNONJES MUAJI SHTATOR 2014
  Komuna Brataj (3737) BANKA E TIRANES Vlore 565,452 2014-12-15 2014-12-17 13228370012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune PAGAT DHJETOR K.BRATAJ 2837001
  Drejtoria Vendore e Policise Vlore (3737) BANKA E TIRANES Vlore 170,741 2014-12-17 2014-12-17 33410160222014 Shtese page per funksionin ORE JASHTE ORARIT 2014 D.RENDIT 1016022
  Qendra Ekonomike Kultures (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 206,460 2014-12-15 2014-12-16 13921060082014 Elektricitet QENDRA KULTURORE lik paga e shtesa nentor 2014
  Gjykata e Apelit Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 641,379 2014-12-15 2014-12-16 22310290042014 Kompensim papunesie per personat e siguruar 1029004 GJYKATE APELI GJIROKASTER DIFERENCE PAGE PER VJETERSI LISTE PAGESE
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 847,373 2014-12-16 2014-12-16 19710940072014 Karburant dhe vaj aluizmi shkoder paga nr 18 me kontrate
  Komuna Golaj (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 1,402,433 2014-12-11 2014-12-15 28924600012014 Sherbime telefonike 1812 komuna golaj ,sa likujdojme paga nentor 2014
  Universiteti i Tiranes Filiali Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 1,358,542 2014-12-15 2014-12-15 16610111572014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1011157 paga muaji nentor 2014 Universiteti Kukes
  Komuna Bubullime (0922) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lushnje 1,150,810 2014-12-12 2014-12-15 21126070012014 Udhetim i brendshem 2607001 Kom.Bubullim LU paga punonjesve nentor 2014 simbas listes
  Komuna Bubullime (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 198,679 2014-12-12 2014-12-15 21226070012014 Udhetim i brendshem 2607001 Kom.Bubullim LU paga e punonjesve nentor 2014 simbas listes
  Komuna Xiber (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 183,912 2014-12-12 2014-12-15 19426550012014 Shpenzime per honorare Komuna Xiber (2655001) Lik. Page muaji Nentor,Gj.Civile . List-Pagese Nr.Punonjs.1.
  Komuna Guri I Zi (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 1,145,724 2014-12-12 2014-12-15 17727600012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2760001 KOMUNA GUR I ZI page nentor 2014
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 41,634 2014-12-12 2014-12-12 28223830012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre PAGA KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 1,921,161 2014-12-12 2014-12-12 26621110042014 Posta dhe sherbimi korrier D A K Fier 2111004 paga Nentor Klarita Qirushi