Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 8,513,689,004.00 6,017 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Mirembajtja Rruge Rurale (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 91,188 2014-12-11 2014-12-11 16920150132014 Shtese page per vjetersi ne pune ND.MIREMBAJTJES SE RRUGEVE RURALE KORCE (2015013) PAGA MUAJI KORRIK,SHTATOR 2012 (PJESORE)
  Komuna Ungrej (2020) BANKA CREDINS Lezhe 343,919 2014-12-10 2014-12-11 15525760012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGAT NENTOR 2014 KOM UNGREJ
  Komuna Gurre (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 331,178 2014-12-10 2014-12-11 30126530012014 Shtese page per vjetersi ne pune Komuna Gurre (2653001) Lik. Pagat muaji Nentor,Aparati.List-Pagese Nr.Punonjs.16+2 me kontrate.
  Komuna Komsi (0625) BANKA CREDINS Mat 352,776 2014-12-11 2014-12-11 24026450012014 Shtese page per vjetersi ne pune Komuna Komsi (2645001) Lik. Page muaji Tetor Aparati.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 10.
  Komuna Komsi (0625) BANKA CREDINS Mat 42,573 2014-12-11 2014-12-11 24226450012014 Shtese page per vjetersi ne pune Komuna Komsi (2645001) Lik. Page muaji Nentor Gjendja Civile.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 1.
  Drejtoria Arsimore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 68,005,965 2014-12-11 2014-12-11 29810110332014 Shtese page per vjetersi ne pune 1011033 DREJTORIA ARSIMORE SHKODER PAGE NENTOR 2014
  Drejtoria Arsimore Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 10,041,693 2014-12-11 2014-12-11 29610110332014 Shtese page per vjetersi ne pune 1011033 DREJTORIA ARSIMORE SHKODER PAGE NENTOR 2014
  Komuna Rrethinat E Shkodres (3333) BANGA E PARE E INVESTIMEVE Shkoder 2,384,962 2014-12-11 2014-12-11 21027690012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOMUNA RRETHINA SHKODER PAGA
  Komuna Zhepe (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 434,259 2014-12-10 2014-12-11 14227460012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2746001 Skrapar;Komuna Zhepe;Paga List-pagesa nentor/2014
  Fakulteti i Mjekesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 14,070,817 2014-12-10 2014-12-11 16210111392014 Shtese page per vjetersi ne pune Fak Mjeksise PAGE BORDERO DHJETOR 2014 PL 209F 181
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 114,443 2014-12-10 2014-12-11 31521450012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia B.Curri Tropoje, paga muajt nentor 2014, permbledhse dhe liste-pagese e muajt
  Komuna Brataj (3737) BANKA E TIRANES Vlore 39,747 2014-12-11 2014-12-11 13028370012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA TETOR 2013 K.BRATAJ 2837001
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 1,211,313 2014-12-10 2014-12-10 24921040012014 Shtese page per vjetersi ne pune pagat e bashkise muaji tetor 2014 sipas listes
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 94,894 2014-12-10 2014-12-10 25321040012014 Shtese page per vjetersi ne pune pagat e gjendjes civile muaji nentor 2014
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 10,851 2014-12-10 2014-12-10 5910260632014 Shtese page per vjetersi ne pune dr mjedisit lik sig shendetsir nentor 2014
  Komuna Maqellare (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 33,462 2014-12-10 2014-12-10 19523490012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2349001 K MAQELLARE paga nentor 2014
  Komuna Zall Dardhe (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 33,556 2014-12-10 2014-12-10 19223540012014 Shtese page per vjetersi ne pune kzall dardhe paga neto nentor 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 43,679 2014-12-10 2014-12-10 22223470012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOMUNA KASTRIOT lik paga e shtesa nentor 2014
  Komuna Dushk (0922) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Lushnje 25,259 2014-12-10 2014-12-10 23326140012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOM.DUSHK 2614001 SA XHIROJME PER LIK.PG.TE PUNONJ..TE GJ CIV.SIPAS LISTPAGESAVE NENTOR 2014
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 49,410 2014-12-10 2014-12-10 210 2131001 2014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGESE PER PAGA NENTOR PER BASHKINE BALLSH