Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 8,513,689,004.00 6,017 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Komuna Sheze (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 416,586 2014-12-04 2014-12-05 193/194/19526840012014 Shtese page per vjetersi ne pune Pagat nga Komuna Sheze per muajin nentor 2014 sipas list pageses
  Komuna Suke (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 66,708 2014-12-04 2014-12-05 23726930012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA K.SUKE
  Komuna Suke (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 281,608 2014-12-04 2014-12-05 23326930012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA K.SUKE
  Nd-ja Ruget Rurale (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 73,717 2014-12-04 2014-12-05 13520290082014 Shtese page per vjetersi ne pune LIK.PAGA R. RURALE POGRADEC 2029008 NENTOR 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 121,763 2014-12-04 2014-12-05 13520290082014 Shtese page per vjetersi ne pune LIK.PAGA R, RURALE POGRADEC NENTOR 2014
  Komuna Xarre (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 32,515 2014-12-05 2014-12-05 16927340012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA NGA KOMUNA XARRE
  Komuna Bushat (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 87,390 2014-12-04 2014-12-05 28027640012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOMUNA BUSHAT PAGE
  Komuna Berdice (3333) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Shkoder 43,471 2014-12-05 2014-12-05 16427650012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOMUNA BERDICE PAGA
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 87,252 2014-12-04 2014-12-05 41021390012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2139001Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa nentor/2014
  Komuna Qender (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 669,793 2014-12-04 2014-12-05 21227400012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2740001 Skrapar;Komuna Qender;Paga List-pagesa nentor 2014
  Drejtoria Arsimore rrethit Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 736,059 2014-12-04 2014-12-05 25210110362014 Shtese page per vjetersi ne pune 1011036 DAR QARKU paga m nentor 2014 perm nentor 2014 bord 30.11.2014 pl 20. f 1511 f 1511
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 57,021 2014-12-04 2014-12-05 107010100772014 Shtese page per vjetersi ne pune DREJT PERGJ DOGANAVE. lik paga kap 6 listpag dt 3.12.2014
  Dogana Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 446,591 2014-12-02 2014-12-05 9710100802014 Shtese page per vjetersi ne pune DEGA DOGANES TIRANE .lik paga nentor 2014, nr pun 65/64
  Komisariati Rajonal i Policise Rrugore Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,273,390 2014-12-05 2014-12-05 14410161132014 Shtese page per vjetersi ne pune 1016113,Kom.Raj.Pol.Rrugore paga nentor 2014 nr pun 269/267
  Komisariati Rajonal i Policise Rrugore Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 846,303 2014-12-05 2014-12-05 14310161132014 Shtese page per vjetersi ne pune 1016113,Kom.Raj.Pol.Rrugore paga nentor 2014 nr pun 269/267
  Komuna Preze (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 46,727 2014-12-04 2014-12-05 25128040012014 Shtese page per vjetersi ne pune Komuna Preze Paga Nentor 2014 nr pun pl fakt 1
  Komuna Shushice (3737) UNION BANK SHA Vlore 455,203 2014-12-05 2014-12-05 19028410012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA NENTOR 2014 K.SHUSHICE 2841001
  Komuna Velabisht (0202) BANKA E TIRANES Berat 35,598 2014-12-03 2014-12-04 36623080012014 Shtese page per vjetersi ne pune Komuna Velabisht 2308001,pagat e punonjesve Nentor 2014
  Komuna Gjorice (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 523,013 2014-12-04 2014-12-04 14523190012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOMUNA GJORICE (2319001) likujdim paga Nentor 2014.
  Zyra e Punes Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 198,100 2014-12-03 2014-12-04 99710250032014 Shtese page per vjetersi ne pune ZYRA E PUNESIMIT (1025003) likujdim paga Nentor 2014.