Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per qytetaret. Sherbimi u jep mundesi taksapaguesve te mesojne si shpenzohen parate nga qeverite dhe institucionet publike. Te dhenat kane burim paresore Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania te plote cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1600 institucione buxhetore ne vend nga data janar 2012 dhe ne vijim. Te dhenat perditesohen cdo jave dhe mund te aksesoren, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Per sherbim me te detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe ne vijim mund te shkruani tek info@ais.al. Ju mund te beni donacionin tuaj ne dobi te AIS. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen::

 • Si i shpenzon parate administrate publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbim/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne interval te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 8,513,689,004.00 6,017 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  ALUIZNI - Drejtoria Gjirokaster (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 103,068 2014-12-30 2014-12-31 14810940122014 Shtese page per vjetersi ne pune ALUIZNI 1094012 PAGAT ME KONTRATE DHJETOR 2014
  Dega e Thesarit M Madhe (3323) BANKA KOMBETARE TREGTARE M.Madhe 134,669 2014-12-31 2014-12-31 12710100232014 Shtese page per vjetersi ne pune Dega e Thesarit (Paga dhjetor 2014 )Per.aut.Harjije Duli ID G75126049D
  Drejtoria e Bujqesise Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 194,328 2014-12-30 2014-12-31 23010050352014 Shtese page per vjetersi ne pune DRB pagese page per vjetersi ne pune,sipas kodi punes nr 7961 dt 12.07.1995, urdher titull pagese nr 41 dt 29.12.14, liste pagese dhjetor 2014
  Prefektura e qarkut Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 4,228 2014-12-30 2014-12-30 45110160682014 Shtese page per vjetersi ne pune 1016068 bordoroja dite festa viti-2014 Prefektura Kukes
  Nd-ja Ruget Rurale (1529) BANKA KOMBETARE TREGTARE Pogradec 24,773 2014-12-29 2014-12-30 15620290082014 Shtese page per vjetersi ne pune LIK.PAGA ND, R. RURALE POGRADEC NENTOR 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (1529) BANKA KOMBETARE TREGTARE Pogradec 20,544 2014-12-29 2014-12-30 15720290082014 Shtese page per vjetersi ne pune LIK.PAGA ND, R. RURALE POGRADEC NENTOR 2014
  Gjykata e Rrethit per Krimet (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 252,662 2014-12-30 2014-12-30 36010290422014 Shtese page per vjetersi ne pune GJYKATA E SHKALLES SE PARE PER KRIMET Lik ore shtese urdh 222 dt 29.12.2014 ligj 9877 dt 18.02.2006
  Gjykata e Rrethit per Krimet (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 7,624 2014-12-30 2014-12-30 36110290422014 Shtese page per vjetersi ne pune GJYKATA E SHKALLES SE PARE PER KRIMET Lik ore shtese urdh 222 dt 29.12.2014 ligj 9877 dt 18.02.2006
  Komuna Portez (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 41,087 2014-12-29 2014-12-29 26424160012014 Shtese page per vjetersi ne pune LEJE E ZAKONSHME KOMUNA PORTEZ
  Gjykata e rrethit Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 126,252 2014-12-26 2014-12-29 27610290192014 Shtese page per vjetersi ne pune 1029019 GJYKATE RRETHI GJIROKASTER , ORE SHTESE JASHTE ORARIT, URDHER NR 167 PROT DT 26.12.2014, LISTE PAGESE
  Dega e Thesarit Has (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 99,080 2014-12-26 2014-12-29 7710100122014 Shtese page per vjetersi ne pune 1812,dega thesarit has,sa likujdojme paga 15 diteshi pare dhjetor 2014
  Mirembajtja Rruge Rurale (1515) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Korçe 259,778 2014-12-26 2014-12-29 18620150132014 Shtese page per vjetersi ne pune ND.MIREMBAJTJES SE RRUGEVE RURALE KORCE (2015013) PAGA MUAJI QERSHOR,SHTATOR,NENTOR 2012 GUSHT 2013 (PJESORE)
  Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 35,280 2014-12-29 2014-12-29 74110250012014 Shtese page per vjetersi ne pune MIN PUNES Paga diference page listepagesa dhjetor 2014 nr pun 113-1
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 22,719 2014-12-24 2014-12-26 66821270012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA LEZHE LIK DIF PAGE NENTOR 2014
  Burgu Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 50,851 2014-12-26 2014-12-26 11510140072014 Shtese page per vjetersi ne pune Pagat e pa dhene nga Burgu Peqin pe Rrapush Lepurin sipas list pageses 2014
  Zyra Arsimore Sarandë (3731) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Sarande 151,647 2014-12-26 2014-12-26 29410111332014 Shtese page per vjetersi ne pune VJETESI E PRAPAMBETUR NGA ZYRA ARSIMORE
  Universiteti i Tiranes Filiali Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 102,016 2014-12-26 2014-12-26 15910111562014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA NGA UNIVERSITETI
  Zyra Arsimore Sarandë (3731) BANKA E TIRANES Sarande 8,006 2014-12-26 2014-12-26 29510111332014 Shtese page per vjetersi ne pune VJETESI E PRAPAMBETUR NGA ZYRA ARSIMORE
  Aparati Qendror INSTAT (3535) BANKA CREDINS Tirane 84,613 2014-12-24 2014-12-26 67110500012014 Shtese page per vjetersi ne pune INSTAT Paga V.Mina urdher 160/13 dt.01.12.2014 bordero 01.09.-31.10.2014 listepagese 17.12.2014
  Bashkia Delvine (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 59,051 2014-12-22 2014-12-24 27521040012014 Shtese page per vjetersi ne pune pagat e muajit nentor 2014 siaps listes per bashkine