Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) All All 104,332,589.00 388 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) ENKELEIDA QENDRO Tirane 84,048 2014-12-16 2014-12-18 40310940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT fam.tur urdher 158 30.04.14 fat 05 30.04.14 aprovim 1939/4 25.04.14 e perseritur
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) OA-OUTDOOR ALBANIA Tirane 191,600 2014-12-17 2014-12-18 41910940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT fam tour pv 27.08.2014 721/5 27.08.14 fat 89 s 17007950
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) ALBA MITA Tirane 140,000 2014-12-16 2014-12-18 42210940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT materiale ekspo Rome fat 108 s 7271761
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) "XHENIS-SH" Tirane 626,490 2014-12-16 2014-12-18 43010940182014 Sherbime te tjera AGJ.KOMB TURIZMIT aktivitet Miss Globe fat 139 s 14665468
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,000 2014-12-16 2014-12-18 42710940182014 Udhetim i brendshem AGJ.KOMB TURIZMIT djeta liste pagese
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) EDISON MEHMETI Tirane 9,800 2014-12-16 2014-12-18 42010940182014 Sherbime te tjera AGJ.KOMB TURIZMIT riparim fotokopje fat 83 s 7418935 fh 98 11.11.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 50,000 2014-12-16 2014-12-18 42610940182014 Shpenzime gjyqesore AGJ.KOMB TURIZMIT vendim gjyqesor urdher 307 11.09.2014 vend gjyqi 2260 12.05.2014 kerkese 717 21.08.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) PËRPARIM AHMETI Tirane 48,000 2014-12-17 2014-12-18 41910940182014 Udhetim i brendshem AGJ.KOMB TURIZMIT djeta akomodim autor 633/5 30.07.2014 fat 14 s 13941388
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) INFOSOFT SOFTWARE DEVELOPER Tirane 6,000 2014-12-16 2014-12-18 43110940182014 Sherbime te tjera AGJ.KOMB TURIZMIT sherb financa 5 urdher 406 15.12.2014 fat 13274751
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 114,000 2014-12-12 2014-12-12 41210940182014 Udhetim jashte shtetit AGJ.KOMB TURIZMIT djeta jashte vendit up 72 10.11.2014 pv 1,2,3 13.11.2014 fat 05 s 7647705
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) PLANET TRAVEL & TOURS Tirane 26,600 2014-12-12 2014-12-12 41310940182014 Udhetim jashte shtetit AGJ.KOMB TURIZMIT djeta jashte vendit up 68 09.10.2014 pv 1,2 ,3 14.10.2014 fat 18 s 6932721
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 61,000 2014-12-12 2014-12-12 41710940182014 Udhetim jashte shtetit AGJ.KOMB TURIZMIT djeta jashte vendit up 75 20.11.2014 pv 21.11.2014 fat 341 s 7642058
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 21,600 2014-12-12 2014-12-12 41110940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT printime up 69 13.10.2014 pv 1,2, 3 16.10.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) PLANET TRAVEL & TOURS Tirane 145,600 2014-12-12 2014-12-12 41010940182014 Udhetim jashte shtetit AGJ.KOMB TURIZMIT djeta jashte vendit up 66 07.10.2014 pv 13.10.2014 fat 219 s6932722
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) GECI Tirane 1,466,220 2014-12-10 2014-12-11 40210940182014 Sherbime te tjera AGJ.KOMB TURIZMIT konference nderkombetare turizmi urdher 397 03.12.14 memo 911 17.11.14 miratim 4581 10.10.2014 urdher 398 09.12.2014 memo 911 17.11.2014 relacion 840/1 16.10.2014 fat 9586 s 17809586,fat 9587 s 17809587
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) PRESPA INVEST Tirane 36,000 2014-12-10 2014-12-11 40610940182014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh AGJ.KOMB TURIZMIT qera ambjente up 295/1 16.04.14 kont 295 12.03.14 rel 262 06.03.2014 urdher 72 10.03.20144 fat 62 s 16248161
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) PLANET TRAVEL & TOURS Tirane 151,200 2014-12-10 2014-12-11 40810940182014 Udhetim jashte shtetit AGJ.KOMB TURIZMIT bileta avioni up 70 15.10.2014 pv 1 17.10.2014 pv 2 17.10.2014 fat 20 21.10.2014 s 6932723
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) GENTIAN FRANGU Tirane 475,543 2014-12-10 2014-12-11 40910940182014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna AGJ.KOMB TURIZMIT vendim gjyqesor A Sheldija urdher 399 09.12.2014 shkr 301/148 21.11.2014 vendim 651 20.02.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) SPAZIO EVENTI ALBANIA Tirane 1,684,800 2014-12-11 2014-12-11 40710940182014 Sherbime te tjera AGJ.KOMB TURIZMIT konference nderkombetare turizmi urdher 390 21.11.14 memo 887/7 20.11.14 miratim 4583 04.11.2014 urdher 398 09.12.2014 memo 88 07.11.2014 marrv 888/1 10.11.2014 fat 8 s 18172758
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) ALBARENT Tirane 96,000 2014-12-10 2014-12-11 40510940182014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti AGJ.KOMB TURIZMIT qera automjeti up 59 07.08.14 pv 1,2 08.08.2014 kont 678/2 10.08.2014 fat 3012 s 18238702