Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) All All 104,332,589.00 388 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) ALBARENT Tirane 96,000 2014-10-23 2014-10-24 33710940182014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti AGJ.KOMB TURIZMIT qera automjete up 59 07.08.2014 pv 2 08.08.2014 kont 678/2 110.08.2014 fat 2694 28.08.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 448,238 2014-10-21 2014-10-21 34610940182014 Udhetim jashte shtetit AGJ.KOMB TURIZMIT djeta jashte vendit 3170 euro me kurs 141.4 leke autorizuar per terheqje E.Cjapi ID 026842097 memo 835/6 20.10.2014 miratim 3937/1 08.09.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 348,127 2014-10-20 2014-10-21 34210940182014 Udhetim jashte shtetit AGJ.KOMB TURIZMIT djeta jashte vendit 2462 euro me kurs 141.4 leke Autorizim 846/2 20.10.2014 miratim 4087/1 01.10.2014 urdher 363 20.10.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 40,460 2014-10-14 2014-10-16 32810940182014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna AGJ.KOMB TURIZMIT vendim gjyqesor (N.harxhi-2) urdher 307 11.09.2014 vendim gjyqi 2260 12.05.2014 kerkese ekzekutimi 717 21.08.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) ALB TAVOS Tirane 204,000 2014-10-13 2014-10-14 32010940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT Fam tur urdher 336 26.09.2014 miratim 4103 15.09.2014 memo 769/7 24.09.2014 fat 165 s 11075432
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) ROLAND DEDJA Tirane 24,587 2014-10-13 2014-10-14 32210940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT Fam tur (operator gjerman) u 347 01.10.2014 memo 712/3 01.10.2014 fat 15 25.09.14
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 75,317 2014-10-13 2014-10-14 32410940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT Fam tur (operator gjerman) u 347 01.10.2014 memo 712/3 01.10.2014 fat 217146 23.09.14
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 120,377 2014-10-14 2014-10-14 32910940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT pagese Panairi ne Londer 651 pound me kurs 179.4 leke fat 6581924 26.08.2014 urdher 359 13.10.2014 memo 701/10 10.09.2014 kont va 811764 25.08.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) EFEKT Tirane 300,000 2014-10-13 2014-10-14 32710940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT fest film up 62 08.10.2014 pv 22.08.2014 fat 11 s 1105566
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) ENGJELLUSHE TUQI Tirane 35,200 2014-10-13 2014-10-14 31910940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT Fam tur (operator gjerman) u 347 01.10.2014 memo 712/3 01.10.2014 fat 27 24.09.14
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) JON IMPEX Tirane 180,000 2014-10-13 2014-10-14 29610940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT pagese event Art Kontakt urdher 328 24.09.2014 relacion 659/1 31.07.2014 memo 659/10 23.09.2014 fat 25 15.09.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 12,985 2014-10-14 2014-10-14 33010940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT tatim ne burim transf. urdher 359 13.10.2014 fat 6581924
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) ENISE DEMI Tirane 68,600 2014-10-13 2014-10-14 32310940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT Fam tur (operator gjerman) u 347 01.10.2014 memo 712/3 01.10.2014 fat 15944811 23.09.14
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) SHIJAKU/J64102272V Tirane 7,562 2014-10-13 2014-10-13 32010940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT Fam tur (operator gjerman) u 347 01.10.2014 memo 712/3 01.10.2014 fat 391 s 16893441
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) SOFO KUTELI Tirane 83,000 2014-10-09 2014-10-10 32510940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT fam tour ATT pritje, urdher 326 24.09.2014 memo 742/16 16.09.2014 miratim 3708/1 06.08.2014 fat 26 30.08.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) MANUSHAQE KUPI Tirane 84,005 2014-10-09 2014-10-10 30210940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT fam tour ATT pritje, urdher 317 19.09.2014 memo 742/12 16.09.2014 miratim 3708/1 06.08.2014 fat 20 28.08.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) NELAJ. Tirane 40,278 2014-10-09 2014-10-10 32110940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT fam tour ur 345 01.10.2014 memo 712/3 01.10.2014 fat 19 22.09.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) MANUSHAQE KUPI Tirane 7,950 2014-10-09 2014-10-10 30310940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT fam tour ATT pritje, urdher 214 29.05.2014 memo 430/8 05.05.2014 miratim 430/5 05.05.2014 fat 37 04.05.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 136,219 2014-10-08 2014-10-08 32610940182014 Udhetim jashte shtetit 1094018, AGJ.KOMB TURIZMIT dieta jashte vendit,kursi 143.2 autorizim nr 822/1 dt 07.10.14 miratim nr 4364/1 dt 03.1.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) KASTRATI SHA Tirane 174,840 2014-10-06 2014-10-07 29910940182014 Karburant dhe vaj AGJ.KOMB TURIZMIT karburant kont nr 541/2 29052014 autorizim MB 4/11 16.05.2014 fat 41 s16221291 fh 83 22.08.2014