Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) All All 104,332,589.00 388 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 580,212 2014-11-25 2014-11-25 39010940182014 Udhetim jashte shtetit AGJ.KOMB TURIZMIT djeta me jashte 4086 euro me kurs 142 leke autorizim 919&907/9 dt. 21.11.2014 urdher 365 dt. 20.10.2014 Terheqje E. Cjapi nr ID 026842097
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) BOLONJA/ V Tirane 12,000 2014-11-24 2014-11-25 38310940182014 Te tjera transferime korrente 1094018, AGJ.KOMB TURIZMIT, pagese Fam Tour Gazetare Italiane pritje,urdher nr 377 dt 10.11.2014 fat nr 48 dt 29.09.2014 sr 16937651,shkrese nr 688 dt 07.08.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) VIDIO GRAFIC AGENCY Tirane 3,360,000 2014-11-19 2014-11-19 37210940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT trasmetim spoti publicitar UP 225 02.06.2014 pv 422/9 03.06.2014 ,572/1 06.06.2014 njoft fit 572/4 11.06.2014 rap 572/3 09.06.2014 kont 572/5 20.06.2014 ub 225/1 20.06.2014 fat 40 s 00678831 fh 80 21.08.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) KASTRATI SHA Tirane 461,082 2014-11-17 2014-11-18 37710940182014 Karburant dhe vaj AGJ.KOMB TURIZMIT karburant kont va 541/2 29.05.2014 fat 17 s 17222867 fh 90 26.09.14
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 40,460 2014-11-14 2014-11-14 37510940182014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna AGJ.KOMB TURIZMIT shp gjyqesore urdher 307 11.09.2014 vend gjyqi 2260 12.05.2014 kerk ekz.717 21.08.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 38,461 2014-11-14 2014-11-14 37410940182014 Shpenzime te tjera personeli AGJ.KOMB TURIZMIT shp personeli tel shtator 2014 nr abon 22346593673
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 349,690 2014-11-13 2014-11-14 37610940182014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara AGJ.KOMB TURIZMIT vendim gjyqesor urdher 177 14.05.2014 lajmerim ekz.2500 03.04.2014 urdher sek.68/2 14.05.2014 vend gjyqi 12833 23.04.2013 urdher ekz.1556 23.12.2013
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) ALBARENT Tirane 96,000 2014-11-14 2014-11-14 37310940182014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti AGJ.KOMB TURIZMIT qera automj. up 59 07.08.2014 pv 1 ,2 08.08.2014 kont 678/2 10.08.2014 fat 2891 28.10.2014 s 18238831
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) LINDITA RAPO Tirane 162,000 2014-11-13 2014-11-14 37110940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT pagese event urdher 329 24.09.2014 relacion 659/1 31.07.2014 fat 56 11.08.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 146,982 2014-11-10 2014-11-10 37010940182014 Udhetim jashte shtetit AGJ.KOMB TURIZMIT djeta me jashte 1295 dollare amerikan me kurs 113.5 leke u375 10.11.2014 miratim 5099/1 07.11.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) CEKO CEKODHIMA Tirane 95,000 2014-11-07 2014-11-07 36210940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT fam.tour udher 322 19.09.2014 memo 742/12 16.09.2014 fat 59 31.08.2014 miratim 3708/1 06.08.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) ALBDESIGN Tirane 6,102,000 2014-11-07 2014-11-07 36910940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT materiale promocionale up 273 07.08.14 pv 692/2 08.08.14 629/9,629/15,629/16 14.08.14 kont 692/17 18.08.2014 ub 274/1 19.08.2014 fat 952 fh 84 01.09.14
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 31,665 2014-11-07 2014-11-07 36710940182014 Te tjera transferta tek individet AGJ.KOMB TURIZMIT tatim ne burim per transferta
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) ÇAJUPI-HOTEL TURIZMI Tirane 213,000 2014-11-07 2014-11-07 36810940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT fam tour urdher 351 02.10.2014 memo 742/12 16.09.2014 fat 878 17.09.2014 miratim 3708/1 06.08.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) URIM JAÇE Tirane 55,200 2014-11-07 2014-11-07 36410940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT fam.tour udher 262 01.08.2014 memo 554/4 31.07.2014 fat 14 12.07.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) JON IMPEX Tirane 180,000 2014-11-04 2014-11-05 348109401820141 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT pagese event Art Kontakt urdher 328 24.09.2014 relacion 659/1 31.07.2014 memo 659/10 23.09.2014 fat 25 15.09.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 255,080 2014-11-05 2014-11-05 366109401820141 Udhetim jashte shtetit AGJ.KOMB TURIZMIT bileta udhetimi up 67 07.10.2014 pv 1,2 10.10.2014 fat 27 13.10.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 208,150 2014-11-03 2014-11-04 36010940182014 Sherbimet bankare AGJ.KOMB TURIZMIT panair ne Londer 1130 pound me kurs 181 leke urdher 367 31.10.2014 memo 835/16 31.10.2014 fat 5925260 22.10.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 153,488 2014-11-03 2014-11-04 35810940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT panair ne Londer 828 pound me kurs 181 leke urdher 367 31.10.2014 memo 835/16 31.10.2014 fat 592399 22.10.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 455,034 2014-11-03 2014-11-04 35910940182014 Sherbimet bankare AGJ.KOMB TURIZMIT panair ne Londer 2494 pound me kurs 181 leke urdher 367 31.10.2014 memo 835/16 31.10.2014 fat 593126 22.10.2014