Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 358,384,471,709.00 264,746 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) PRO CREDIT BANK Durres 71,760 2014-12-30 2014-12-31 26810060982014 Udhetim jashte shtetit 1006098 DREJT PERGJ DETARE SHPERBLIM PER DALJE NE PENSION ILIRJAN AGARAJ
  Bashkia Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 3,228 2014-12-31 2014-12-31 70521070012014 Te tjera transferime korrente 2107001 BASHKIA DURRES SHERBIM POSTE LIK FAT NR 694 DT 31.12.2014
  Komuna Katundi I Ri (0707) "DOKSANI-G" Durres 1,508,702 2014-12-30 2014-12-31 24023680012014 Te tjera transferta tek individet 0707 KOM. KATUNDI RI 2368001 LIK FAT 89 DT 30.12.2014
  Komuna Xhafzotaj (0707) JOEHOPE Durres 356,400 2014-12-30 2014-12-31 33223660012014 Te tjera transferta tek individet 2366001 KOM XHAFZOTAJ PUNIME HIDRAULIKE NE SHKOLLA
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 2,061,018 2014-12-30 2014-12-31 12110940042014 Pagese paaftesie TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/ DIF. SIGURIME PRILL 2009
  Komuna Katundi I Ri (0707) "DOKSANI-G" Durres 847,952 2014-12-30 2014-12-31 24123680012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 0707 KOM. KATUNDI RI 2368001 LIK FAT 89 DT 30.12.2014
  Gjykata e rrethit Durres (0707) EMIL PRENCE/K91313505E Durres 36,000 2014-12-23 2014-12-31 35910290152014 Paga baze 1029015 TDO 0707/GJYK. RRETHIT /KOD. 1029015/ PAGESE AVOKATI
  Drejtoria Arsimore Durres (0707) SAIMIR HOXHA Durres 418,975 2014-12-29 2014-12-31 41810110072014 Paga baze V.GJYQESOR LIK. PJESOR VIOLETA BERBERI/ DREJTORIA ARSIMORE DURRES
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 12,480 2014-12-30 2014-12-31 27010060982014 Paga baze 1006098 DREJT PERGJ DETARE TATIM NE BURIM PER SHPERBLIM PER DALJE NE PENSION
  Zyra e Punes Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 129,300 2014-12-30 2014-12-31 36510250072014 Paga baze 1025007 ZYRA PUNESIMIT VENDIM GJYQESOR BESMIRA BOTUSHA DHJETOR 2014
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KRISTALINA.KH Durres 150,600 2014-12-30 2014-12-31 82410170312014 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune 1017031 REP USHT 2001 BLERJE KANCELARI
  Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) ELIO MEZINI Durres 634,973 2014-12-31 2014-12-31 18710160862014 Shtese page per funksionin 1016086 SHTEPIA PUSH MIN BRENDSHME VENDIM GJYQESOR NR 3696 DT 08.10.2014 MARTIN BELESHI
  Spitali Elbasan (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 773,889 2014-12-31 2014-12-31 77710130162014 Posta dhe sherbimi korrier 1013016 Spitali Civil Elbasan Energji kontrate nr A4658,A4657,A245247
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) M.A.K STUDIO Elbasan 450,000 2014-12-30 2014-12-31 44310130592014 Shpenzime gjyqesore - Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna projekt vendosje sistem kondicionimi Spitali Psikiatrik
  Bashkia Elbasan (0808) EDUART VATHI Elbasan 25,902 2014-12-30 2014-12-31 94021090012014 Te tjera transferime korrente Bashkia Elbasan shpenz botomi
  Komuna Zavaline (0808) FONDACIONI"ALCDF" Elbasan 19,635 2014-12-30 2014-12-31 19124000012014 Shpenzime gjyqesore Komuna Zavaline Elbasan hartim program zhvillimi
  Gjykata e rrethit Elbasan (0808) SANTI / ELBASAN Elbasan 275,862 2014-12-30 2014-12-31 31510290162014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit roje Gjykata
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Elbasan (0808) BAJRAMI N. Elbasan 45,480 2014-12-30 2014-12-31 7410260672014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit Drejtoria Rajonale Mjedisit riparime
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 13,858 2014-12-30 2014-12-31 13310250512014 Te tjera transferta tek individet Sherbimi Social Elbasan gjobe interes TAP
  Komuna Labinot Fushe (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 525,620 2014-12-31 2014-12-31 26323920012014 Te tjera transferta tek individet Komuna Labinot-Fushe paaftesi