Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Qarku Diber (0606) All All 55,635,346.00 138 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 60,000 2014-12-29 2014-12-30 21520460012014 Sherbime telefonike k.qarkut 2046001 shpenzime tel korrik dhjetor 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 47,562 2014-12-26 2014-12-29 21420460012014 Udhetim jashte shtetit k.qarkut djeta jashte vendit
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 107,100 2014-12-23 2014-12-24 21120460012014 Udhetim i brendshem k.qarkut 2046001 djeta dhjetor 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 12,000 2014-12-23 2014-12-24 21220460012014 Udhetim i brendshem k.qarkut 2046001 djeta dhjetor 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 45,620 2014-12-22 2014-12-23 21020460012014 Udhetim i brendshem K.QARKUT 2046001 DJETA TETOR DHJETOR 2014
  Qarku Diber (0606) NDREGJONI Diber 1,587,996 2014-12-18 2014-12-19 173/120460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - makina K,QARKUT 2046001 BLERJE AUTOVETURE FAT NR 99 DATE 22.09.14
  Qarku Diber (0606) NDREGJONI Diber 2,388,000 2014-12-18 2014-12-19 174/120460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - makina K,QARKUT 2046001 BLERJE AUTOVETURE FAT NR 100 DATE 24.09.14
  Qarku Diber (0606) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Diber 100,000 2014-12-16 2014-12-17 19720460012014 Te tjera transferta tek individet K.QARKUT 2046001 ND.FINANCIARE
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 600,000 2014-12-17 2014-12-17 20920460012014 Te tjera transferta tek individet K.QARKUT 2046001 nd.financiare sipas ven. k.qarkut nr 84,85 date 04.12.14
  Qarku Diber (0606) FERJOLT OZUNI Diber 28,888 2014-12-15 2014-12-16 20220460012014 Sherbime te printimit dhe publikimit K.QARKUT 2046001mirm.faqe interneti fat nr 6 date 20.11.14
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 425,396 2014-12-15 2014-12-16 20720460012014 Udhetim jashte shtetit K.QARKUT 2046001djeta jashte shtetit
  Qarku Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 11,076 2014-12-15 2014-12-15 20120460012014 Posta dhe sherbimi korrier 2046001 K.QARKUT posta nentor 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 2,376,000 2014-12-15 2014-12-15 20320460012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2046001 K.QARKUT shperblim keshilltaret gusht,shtator,tetor,nentor 2014
  Qarku Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 21,337 2014-12-15 2014-12-15 20020460012014 Sherbime telefonike 2046001 K.QARKUT telefon nentor 2014
  Qarku Diber (0606) NDERMARRJA UJESJELLESI PESHKOPI Diber 6,930 2014-12-15 2014-12-15 199 20460012014 Uje 2046001 K.QARKUT 2046001 uji nentor 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 137,200 2014-12-15 2014-12-15 20520460012014 Udhetim i brendshem 2046001 K.QARKUT djeta dhjetor 2014
  Qarku Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 264,000 2014-12-15 2014-12-15 20420460012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2046001 K.QARKUT tatim mbi page shperblim keshilltaret gusht,shtator,tetor,nentor 2014
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 28,700 2014-12-15 2014-12-15 20620460012014 Udhetim i brendshem K.QARKUT 2046001 djeta dhjetor 2014
  Qarku Diber (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 28,341 2014-12-15 2014-12-15 19820460012014 Elektricitet 2046001 K.QARKUT 2046001 energji c 044847
  Qarku Diber (0606) EURO OFFICE Diber 247,200 2014-12-12 2014-12-12 19520460012014 Kancelari K.QARKUT 2046001shp blerje kancelarie. fat nr 7584 date 11.11.14