Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qarku Diber (0606) All All 55,635,346.00 138 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 147,382 2014-11-06 2014-11-06 16520460012014 Shtese page per funksionin K.QARKUT 2046001 PAGA NETO tetor 2014
  Qarku Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 11,280 2014-10-24 2014-10-24 16320460012014 Posta dhe sherbimi korrier 2046001 K.QARKUT POSTA SHTATOR 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 90,400 2014-10-21 2014-10-24 15520460012014 Udhetim i brendshem K.QARKUT 2046001 djeta tetor 2014
  Qarku Diber (0606) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Diber 1,960 2014-10-24 2014-10-24 15920460012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni K.QARKUT 2046001 SHP.KONTROLL TEKNIK
  Qarku Diber (0606) NDERMARRJA UJESJELLESI PESHKOPI Diber 5,850 2014-10-24 2014-10-24 16120460012014 Uje 2046001 K.QARKUT UJI SHTATOR 2014
  Qarku Diber (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 9,626 2014-10-24 2014-10-24 16020460012014 Elektricitet 2046001 K.QARKUT 2046001 ENERGJI C044847
  Qarku Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 22,479 2014-10-24 2014-10-24 16220460012014 Sherbime telefonike 2046001 K.QARKUT TELEFON SHTATOR 2014
  Qarku Diber (0606) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Diber 9,346 2014-10-22 2014-10-23 15820460012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni K.QARKUT 2046001 TAKS MAKINE FAT NR 118 DATE 30.09.14
  Qarku Diber (0606) KASTRIOT VORFI Diber 24,860 2014-10-22 2014-10-23 15420460012014 Sherbime te tjera K.QARKUT 2046001 SHP.MATERIALE FAT NR 24 DATE 11.08.14
  Qarku Diber (0606) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Diber 9,386 2014-10-21 2014-10-22 15220460012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni K.QARKUT 2046001 taksa makine
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 74,741 2014-10-21 2014-10-22 15120460012014 Udhetim jashte shtetit K.QARKUT 2046001 djeta jasht vendit tetor 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 37,800 2014-10-21 2014-10-22 15720460012014 Udhetim i brendshem K.QARKUT 2046001 djeta tetor 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 80,981 2014-10-21 2014-10-22 15020460012014 Udhetim jashte shtetit K.QARKUT 2046001 djeta jashte vendit tetor 2014
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 14,700 2014-10-21 2014-10-22 15620460012014 Udhetim i brendshem K.QARKUT 2046001 djeta tetor 2014
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 147,382 2014-10-02 2014-10-03 14220460012014 Paga baze K.QARKUT 2046001 PAGA NETOshtator 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 237,029 2014-10-02 2014-10-03 14320460012014 Shtese page per funksionin K.QARKUT 2046001 PAGA NETOshtator 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 2,754,366 2014-10-02 2014-10-03 14120460012014 Shtese page per vjetersi ne pune K.QARKUT 2046001 PAGA NETOshtator 2014
  Qarku Diber (0606) NDERMARRJA UJESJELLESI PESHKOPI Diber 5,850 2014-09-24 2014-09-25 13720460012014 Uje 2046001 K.QARKUT 2046001 uji gusht 2014
  Qarku Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 20,835 2014-09-24 2014-09-25 13820460012014 Sherbime telefonike 2046001 K.QARKUT 2046001 telefon gusht 2014
  Qarku Diber (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 21,133 2014-09-24 2014-09-25 13620460012014 Elektricitet 2046001 K.QARKUT 2046001 energji c044847