Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Qarku Diber (0606) All All 55,635,346.00 138 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 147,382 2014-11-06 2014-11-06 16520460012014 Shtese page per funksionin K.QARKUT 2046001 PAGA NETO tetor 2014
  Qarku Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 11,280 2014-10-24 2014-10-24 16320460012014 Posta dhe sherbimi korrier 2046001 K.QARKUT POSTA SHTATOR 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 90,400 2014-10-21 2014-10-24 15520460012014 Udhetim i brendshem K.QARKUT 2046001 djeta tetor 2014
  Qarku Diber (0606) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Diber 1,960 2014-10-24 2014-10-24 15920460012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni K.QARKUT 2046001 SHP.KONTROLL TEKNIK
  Qarku Diber (0606) NDERMARRJA UJESJELLESI PESHKOPI Diber 5,850 2014-10-24 2014-10-24 16120460012014 Uje 2046001 K.QARKUT UJI SHTATOR 2014
  Qarku Diber (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 9,626 2014-10-24 2014-10-24 16020460012014 Elektricitet 2046001 K.QARKUT 2046001 ENERGJI C044847
  Qarku Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 22,479 2014-10-24 2014-10-24 16220460012014 Sherbime telefonike 2046001 K.QARKUT TELEFON SHTATOR 2014
  Qarku Diber (0606) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Diber 9,346 2014-10-22 2014-10-23 15820460012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni K.QARKUT 2046001 TAKS MAKINE FAT NR 118 DATE 30.09.14
  Qarku Diber (0606) KASTRIOT VORFI Diber 24,860 2014-10-22 2014-10-23 15420460012014 Sherbime te tjera K.QARKUT 2046001 SHP.MATERIALE FAT NR 24 DATE 11.08.14
  Qarku Diber (0606) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Diber 9,386 2014-10-21 2014-10-22 15220460012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni K.QARKUT 2046001 taksa makine
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 74,741 2014-10-21 2014-10-22 15120460012014 Udhetim jashte shtetit K.QARKUT 2046001 djeta jasht vendit tetor 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 37,800 2014-10-21 2014-10-22 15720460012014 Udhetim i brendshem K.QARKUT 2046001 djeta tetor 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 80,981 2014-10-21 2014-10-22 15020460012014 Udhetim jashte shtetit K.QARKUT 2046001 djeta jashte vendit tetor 2014
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 14,700 2014-10-21 2014-10-22 15620460012014 Udhetim i brendshem K.QARKUT 2046001 djeta tetor 2014
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 147,382 2014-10-02 2014-10-03 14220460012014 Paga baze K.QARKUT 2046001 PAGA NETOshtator 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 237,029 2014-10-02 2014-10-03 14320460012014 Shtese page per funksionin K.QARKUT 2046001 PAGA NETOshtator 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 2,754,366 2014-10-02 2014-10-03 14120460012014 Shtese page per vjetersi ne pune K.QARKUT 2046001 PAGA NETOshtator 2014
  Qarku Diber (0606) NDERMARRJA UJESJELLESI PESHKOPI Diber 5,850 2014-09-24 2014-09-25 13720460012014 Uje 2046001 K.QARKUT 2046001 uji gusht 2014
  Qarku Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 20,835 2014-09-24 2014-09-25 13820460012014 Sherbime telefonike 2046001 K.QARKUT 2046001 telefon gusht 2014
  Qarku Diber (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 21,133 2014-09-24 2014-09-25 13620460012014 Elektricitet 2046001 K.QARKUT 2046001 energji c044847