Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Qarku Diber (0606) All All 55,635,346.00 138 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qarku Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 4,200 2014-05-21 2014-05-26 7320460012014 Posta dhe sherbimi korrier 2046001 K.QARKUT 2046001 POSTE PRILL 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 227,400 2014-05-21 2014-05-26 7420460012014 Udhetim i brendshem 2046001 K.QARKUT 2046001 DJETA JANAR SHKURT MARS PRILL 2014
  Qarku Diber (0606) CEZ SHPERNDARJE Diber 36,220 2014-05-21 2014-05-26 7020460012014 Elektricitet 2046001 K.QARKUT 2046001ENERGJI C044847 PRILL 2014
  Qarku Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 336,600 2014-05-19 2014-05-20 6920460012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur K.QARKUT 2046001 tatim shperblimi keshilltaresh
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 246,915 2014-05-19 2014-05-20 6720460012014 Udhetim jashte shtetit K.QARKUT 2046001 shpen. djeta jashte shtetit gusht 2013
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 3,029,400 2014-05-19 2014-05-20 6820460012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur K.QARKUT 2046001 shperblim keshilltaresh dhjetor 2013 janar shkurt mars 2014
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 91,938 2014-05-07 2014-05-07 5920460012014 Paga baze K.QARKUT 2046001 PAGA NETO prill 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 2,194,850 2014-05-07 2014-05-07 5820460012014 Paga baze K.QARKUT 2046001 PAGA NETO prill 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 249,629 2014-05-07 2014-05-07 6020460012014 Shtese page per vjetersi ne pune K.QARKUT 2046001 PAGA NETO prill 2014
  Qarku Diber (0606) CEZ SHPERNDARJE Diber 30,206 2014-04-23 2014-04-24 5320460012014 Elektricitet 2046001 K.QARKUT 2046001 energji c 044847mars 2014
  Qarku Diber (0606) XHELIL TOÇI Diber 20,300 2014-04-23 2014-04-24 5720460012014 Sherbim per ngrohje K.QARKUT 2046001blerje gazi fat nr 19 date 10.01.14 mars 2013
  Qarku Diber (0606) NDERMARRJA UJESJELLESI PESHKOPI Diber 5,850 2014-04-23 2014-04-24 5420460012014 Furnitore te vitit ne vazhdim K.QARKUT 2046001uji mars 2013
  Qarku Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 20,884 2014-04-23 2014-04-24 5520460012014 Sherbime telefonike K.QARKUT 2046001telefon mars 2013
  Qarku Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 6,402 2014-04-23 2014-04-24 5620460012014 Posta dhe sherbimi korrier K.QARKUT 2046001posta mars 2013
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 91,938 2014-04-07 2014-04-07 4520460012014 Shtese page per funksionin K.QARKUT 2046001 PAGA NETO mars 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 2,201,794 2014-04-07 2014-04-07 44 20460012014 Shtese page per funksionin K.QARKUT 2046001 PAGA NETO mars 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 249,629 2014-04-07 2014-04-07 4620460012014 Shtese page per funksionin K.QARKUT 2046001 PAGA NETO mars 2014
  Qarku Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 2,892 2014-03-19 2014-03-21 4320460012014 Posta dhe sherbimi korrier K.QARKUT 2046001 posta shkurt 2014
  Qarku Diber (0606) NDERMARRJA UJESJELLESI PESHKOPI Diber 5,850 2014-03-19 2014-03-21 4120460012014 Uje 2046001 K.QARKUT 2046001 uji
  Qarku Diber (0606) CEZ SHPERNDARJE Diber 37,497 2014-03-19 2014-03-21 4020460012014 Elektricitet 2046001 K.QARKUT 2046001 energji c 509490