Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qarku Diber (0606) All All 55,635,346.00 138 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qarku Diber (0606) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Diber 16,800 2014-12-12 2014-12-12 17520460012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit K.QARKUT 2046001sig mjeti fat nr 72 date 30.09.14
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 100,000 2014-12-12 2014-12-12 19420460012014 Te tjera transferta tek individet K.QARKUT 2046001nd.finac sipas vend. te kshillit nr 81 date 31.10.14
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 400,000 2014-12-10 2014-12-11 19220460122014 Te tjera transferta tek individet K.QARKUT 2046001 nd.financiare sipas vend. nr 76,77 date 31.10.14
  Qarku Diber (0606) AMADES TRAVEL END TOURS Diber 475,900 2014-12-11 2014-12-11 19620460012014 Udhetim jashte shtetit K.QARKUT 2046001 BILETA UDHETIMI JASHTE SHTETIT
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 300,000 2014-12-10 2014-12-11 19320460012014 Te tjera transferta tek individet K.QARKUT 2046001 nd.financiare sipas vend. nr 78,80 date 31.10.14
  Qarku Diber (0606) NDREGJONI Diber 1,587,996 2014-12-11 2014-12-11 17320460122014 Shpenz. per rritjen e AQT - makina K.QARKUT 2046001 blerje autoveture fat nr 99 date 22.09.14
  Qarku Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 5,910 2014-12-11 2014-12-11 11420460122014 Sherbime telefonike RR RURALE telefon nentor 2014
  Qarku Diber (0606) NDREGJONI Diber 2,388,000 2014-12-11 2014-12-11 17420460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - makina K.QARKUT 2046001 BLERJE AUTO VETURE FAT NR 100 DATE 24.09.14
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 2,670,082 2014-12-05 2014-12-05 18320460012014 Shtese page per vjetersi ne pune K.QARKUT 2046001 PAGA NETO nentor 2014
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 147,382 2014-12-05 2014-12-05 18420460012014 Paga baze K.QARKUT 2046001 PAGA NETO nentor 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 237,029 2014-12-05 2014-12-05 18520460012014 Paga baze K.QARKUT 2046001 PAGA NETO nentor 2014
  Qarku Diber (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 16,245 2014-11-25 2014-11-26 18220460012014 Elektricitet 2046001 K.QARKUT 2046001 energji c 44847
  Qarku Diber (0606) NDERMARRJA UJESJELLESI PESHKOPI Diber 6,930 2014-11-18 2014-11-19 17720460012014 Uje K.QARKUT 2046001UJI TETOR 2014
  Qarku Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 23,830 2014-11-18 2014-11-19 17820460012014 Sherbime telefonike K.QARKUT 2046001TELEFON TETOR 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 157,800 2014-11-18 2014-11-19 18020460012014 Udhetim i brendshem K.QARKUT 2046001 DJETA TETOR 2014
  Qarku Diber (0606) GOLDEN TRAVEL Diber 99,120 2014-11-18 2014-11-19 17620460012014 Udhetim jashte shtetit K.QARKUT 2046001 BILETA UDHETIMI
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 25,700 2014-11-18 2014-11-19 18120460012014 Udhetim i brendshem K.QARKUT 2046001 DJETA TETOR 2014
  Qarku Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 14,304 2014-11-18 2014-11-19 17920460012014 Posta dhe sherbimi korrier K.QARKUT 2046001POSTA TETOR 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 237,029 2014-11-06 2014-11-06 16620460012014 Shtese page per vjetersi ne pune K.QARKUT 2046001 PAGA NETO tetor 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 2,626,341 2014-11-06 2014-11-06 16420460012014 Paga baze K.QARKUT 2046001 PAGA NETO tetor 2014