Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Qarku Diber (0606) All All 55,635,346.00 138 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qarku Diber (0606) NDERMARRJA UJESJELLESI PESHKOPI Diber 11,700 2014-07-22 2014-07-22 10420460012014 Uje K.QARKUT 2046001uji maj qershor 2014
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 12,200 2014-07-22 2014-07-22 10320460012014 Udhetim i brendshem K.QARKUT 2046001 djeta maj qershor korrik 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 60,000 2014-07-22 2014-07-22 10120460012014 Sherbime telefonike K.QARKUT 2046001 shp.telefoni janar -qershor 2014
  Qarku Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 43,091 2014-07-22 2014-07-22 10520460012014 Sherbime telefonike K.QARKUT 2046001telefonqershor 2014
  Qarku Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 14,922 2014-07-22 2014-07-22 10620460012014 Posta dhe sherbimi korrier K.QARKUT 2046001posta qershor 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 234,133 2014-07-21 2014-07-21 10020460012014 Udhetim i brendshem K.QARKUT 2046001 shp. djeta maj 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 237,029 2014-07-07 2014-07-07 9320460012014 Paga baze K.QARKUT 2046001 PAGA NETOqershor 2014
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 93,454 2014-07-07 2014-07-07 9220460012014 Shtese page per vjetersi ne pune K.QARKUT 2046001 PAGA NETOqershor 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 2,674,249 2014-07-07 2014-07-07 9120460012014 Paga baze K.QARKUT 2046001 PAGA NETOqershor 2014
  Qarku Diber (0606) FERJOLT OZUNI Diber 10,000 2014-06-20 2014-06-20 9020460012014 Sherbime te tjera K.QARKUT 2046001 shpenzime interneti
  Qarku Diber (0606) SHOQ E TE VERBERVE TE SHQIPERISE Diber 150,000 2014-06-13 2014-06-19 8820460012014 Transferta per shoqerite e te verberve K.QARKUT 2046001 KESHILLI KORFINATIV PER TE VERBERIT PER VITIN 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 447,659 2014-06-17 2014-06-18 8720460012014 Sherbime te tjera K.QARKUT 2046001kontribut viti 2014 A.E.R
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 2,595,851 2014-06-09 2014-06-09 7820460012014 Paga baze K.QARKUT 2046001 PAGA NETOmaj 2014
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 93,454 2014-06-05 2014-06-06 7920460012014 Shtese page per funksionin K.QARKUT 2046001 PAGA NETO maj 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 237,029 2014-06-05 2014-06-06 8020460012014 Shtese page per vjetersi ne pune K.QARKUT 2046001 PAGA NETO maj 2014
  Qarku Diber (0606) UNICEF Diber 198,800 2014-06-02 2014-06-03 7720460012014 Te tjera transferime korrente K.QARKUT 2046001 TRANSFERT UNICEFIT TE MBETURA NGA PROJEKTI MBI ZHVILLIMIN TERITORIAL
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 17,700 2014-05-21 2014-05-26 752046001 Udhetim i brendshem K.QARKUT 2046001 DJETA JANAR SHKURT MARS 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 130,300 2014-05-21 2014-05-26 7620460012014 Udhetim i brendshem 2046001 K.QARKUT 2046001 DJETA JANAR SHKURT MARS PRILL 2014
  Qarku Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 20,884 2014-05-21 2014-05-26 722046001 Sherbime telefonike 2046001 K.QARKUT 2046001 TELEFON PRILL 2014
  Qarku Diber (0606) NDERMARRJA UJESJELLESI PESHKOPI Diber 5,850 2014-05-21 2014-05-26 7120460012014 Uje 2046001 K.QARKUT 2046001 UJI PRILL 2014