Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qarku Diber (0606) All All 55,635,346.00 138 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qarku Diber (0606) NDERMARRJA UJESJELLESI PESHKOPI Diber 11,700 2014-07-22 2014-07-22 10420460012014 Uje K.QARKUT 2046001uji maj qershor 2014
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 12,200 2014-07-22 2014-07-22 10320460012014 Udhetim i brendshem K.QARKUT 2046001 djeta maj qershor korrik 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 60,000 2014-07-22 2014-07-22 10120460012014 Sherbime telefonike K.QARKUT 2046001 shp.telefoni janar -qershor 2014
  Qarku Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 43,091 2014-07-22 2014-07-22 10520460012014 Sherbime telefonike K.QARKUT 2046001telefonqershor 2014
  Qarku Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 14,922 2014-07-22 2014-07-22 10620460012014 Posta dhe sherbimi korrier K.QARKUT 2046001posta qershor 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 234,133 2014-07-21 2014-07-21 10020460012014 Udhetim i brendshem K.QARKUT 2046001 shp. djeta maj 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 237,029 2014-07-07 2014-07-07 9320460012014 Paga baze K.QARKUT 2046001 PAGA NETOqershor 2014
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 93,454 2014-07-07 2014-07-07 9220460012014 Shtese page per vjetersi ne pune K.QARKUT 2046001 PAGA NETOqershor 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 2,674,249 2014-07-07 2014-07-07 9120460012014 Paga baze K.QARKUT 2046001 PAGA NETOqershor 2014
  Qarku Diber (0606) FERJOLT OZUNI Diber 10,000 2014-06-20 2014-06-20 9020460012014 Sherbime te tjera K.QARKUT 2046001 shpenzime interneti
  Qarku Diber (0606) SHOQ E TE VERBERVE TE SHQIPERISE Diber 150,000 2014-06-13 2014-06-19 8820460012014 Transferta per shoqerite e te verberve K.QARKUT 2046001 KESHILLI KORFINATIV PER TE VERBERIT PER VITIN 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 447,659 2014-06-17 2014-06-18 8720460012014 Sherbime te tjera K.QARKUT 2046001kontribut viti 2014 A.E.R
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 2,595,851 2014-06-09 2014-06-09 7820460012014 Paga baze K.QARKUT 2046001 PAGA NETOmaj 2014
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 93,454 2014-06-05 2014-06-06 7920460012014 Shtese page per funksionin K.QARKUT 2046001 PAGA NETO maj 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 237,029 2014-06-05 2014-06-06 8020460012014 Shtese page per vjetersi ne pune K.QARKUT 2046001 PAGA NETO maj 2014
  Qarku Diber (0606) UNICEF Diber 198,800 2014-06-02 2014-06-03 7720460012014 Te tjera transferime korrente K.QARKUT 2046001 TRANSFERT UNICEFIT TE MBETURA NGA PROJEKTI MBI ZHVILLIMIN TERITORIAL
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 17,700 2014-05-21 2014-05-26 752046001 Udhetim i brendshem K.QARKUT 2046001 DJETA JANAR SHKURT MARS 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 130,300 2014-05-21 2014-05-26 7620460012014 Udhetim i brendshem 2046001 K.QARKUT 2046001 DJETA JANAR SHKURT MARS PRILL 2014
  Qarku Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 20,884 2014-05-21 2014-05-26 722046001 Sherbime telefonike 2046001 K.QARKUT 2046001 TELEFON PRILL 2014
  Qarku Diber (0606) NDERMARRJA UJESJELLESI PESHKOPI Diber 5,850 2014-05-21 2014-05-26 7120460012014 Uje 2046001 K.QARKUT 2046001 UJI PRILL 2014