Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Qarku Diber (0606) All All 55,635,346.00 138 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qarku Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 21,614 2014-03-19 2014-03-21 4220460012014 Sherbime telefonike 2046001 K.QARKUT 2046001 telefon shkurt 2014
  Qarku Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 12,156 2014-02-24 2014-02-25 3020460012014 Unspecified 2046001 K.QARKUT 2046001 shpenz.poste janar 2014
  Qarku Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 22,807 2014-02-24 2014-02-25 2920460012014 Unspecified 2046001 K.QARKUT 2046001 shpenz.telefoni janar 2014
  Qarku Diber (0606) CEZ SHPERNDARJE Diber 37,749 2014-02-24 2014-02-25 2720460012014 Unspecified 2046001 K.QARKUT 2046001 shpenz.energji c 044847
  Qarku Diber (0606) NDERMARRJA UJESJELLESI PESHKOPI Diber 5,850 2014-02-24 2014-02-25 2820460012014 Unspecified 2046001 K.QARKUT 2046001 shpenz.uji janar 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 249,629 2014-02-06 2014-02-07 202046001 Unspecified K.QARKUT 2046001 PAGA NETO janar 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 1,925,332 2014-02-06 2014-02-07 182046001 Unspecified K.QARKUT 2046001 PAGA NETO janar 2014
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 28,914 2014-02-06 2014-02-06 1920460012014 Unspecified K.QARKUT 2046001 PAGA NETO janar 2013
  Qarku Diber (0606) CEZ SHPERNDARJE Diber 39,798 2014-01-27 2014-01-28 1120460012014 Unspecified 2046001 K.QARKUT 2046001energji c 044847
  Qarku Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 13,620 2014-01-27 2014-01-28 1420460012014 Unspecified 2046001 K.QARKUT 2046001 posta fat nr 603 date 27.12.13
  Qarku Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 22,248 2014-01-27 2014-01-28 1320460012014 Unspecified 2046001 K.QARKUT 2046001 telefon dhjetor 2013
  Qarku Diber (0606) NDERMARRJA UJESJELLESI PESHKOPI Diber 5,850 2014-01-27 2014-01-28 1220460012014 Unspecified 2046001 K.QARKUT 2046001uji fat nr 515 date 26.12.13
  Qarku Diber (0606) FERJOLT OZUNI Diber 30,000 2014-01-27 2014-01-28 1620460012014 Unspecified K.QARKUT 2046001 KRIJIM DHE MIRM. FAQE INTERNETI FAT NR 13007 DATE 17.12.13
  Qarku Diber (0606) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Diber 52,448 2014-01-24 2014-01-24 1720460012014 Unspecified K.QARKUT 2046001 TAKS MAKINE FAT NR 1111898317 DATE 09.01.14
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 239,237 2014-01-10 2014-01-10 0420460012014 Unspecified K.QARKUT 2046001 PAGA NETO DHJETOR 2013
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 60,361 2014-01-08 2014-01-09 0220460012014 Unspecified K.QARKUT 2046001 PAGA NETO DHJETOR 2013
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 26,004 2014-01-08 2014-01-09 0320460012014 Unspecified K.QARKUT 2046001 PAGA NETO DHJETOR 2013
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 1,842,988 2014-01-08 2014-01-09 012046001 Unspecified K.QARKUT 2046001 PAGA NETO DHJETOR 2013