Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qarku Diber (0606) All All 55,635,346.00 138 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qarku Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 21,614 2014-03-19 2014-03-21 4220460012014 Sherbime telefonike 2046001 K.QARKUT 2046001 telefon shkurt 2014
  Qarku Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 12,156 2014-02-24 2014-02-25 3020460012014 Unspecified 2046001 K.QARKUT 2046001 shpenz.poste janar 2014
  Qarku Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 22,807 2014-02-24 2014-02-25 2920460012014 Unspecified 2046001 K.QARKUT 2046001 shpenz.telefoni janar 2014
  Qarku Diber (0606) CEZ SHPERNDARJE Diber 37,749 2014-02-24 2014-02-25 2720460012014 Unspecified 2046001 K.QARKUT 2046001 shpenz.energji c 044847
  Qarku Diber (0606) NDERMARRJA UJESJELLESI PESHKOPI Diber 5,850 2014-02-24 2014-02-25 2820460012014 Unspecified 2046001 K.QARKUT 2046001 shpenz.uji janar 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 249,629 2014-02-06 2014-02-07 202046001 Unspecified K.QARKUT 2046001 PAGA NETO janar 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 1,925,332 2014-02-06 2014-02-07 182046001 Unspecified K.QARKUT 2046001 PAGA NETO janar 2014
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 28,914 2014-02-06 2014-02-06 1920460012014 Unspecified K.QARKUT 2046001 PAGA NETO janar 2013
  Qarku Diber (0606) CEZ SHPERNDARJE Diber 39,798 2014-01-27 2014-01-28 1120460012014 Unspecified 2046001 K.QARKUT 2046001energji c 044847
  Qarku Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 13,620 2014-01-27 2014-01-28 1420460012014 Unspecified 2046001 K.QARKUT 2046001 posta fat nr 603 date 27.12.13
  Qarku Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 22,248 2014-01-27 2014-01-28 1320460012014 Unspecified 2046001 K.QARKUT 2046001 telefon dhjetor 2013
  Qarku Diber (0606) NDERMARRJA UJESJELLESI PESHKOPI Diber 5,850 2014-01-27 2014-01-28 1220460012014 Unspecified 2046001 K.QARKUT 2046001uji fat nr 515 date 26.12.13
  Qarku Diber (0606) FERJOLT OZUNI Diber 30,000 2014-01-27 2014-01-28 1620460012014 Unspecified K.QARKUT 2046001 KRIJIM DHE MIRM. FAQE INTERNETI FAT NR 13007 DATE 17.12.13
  Qarku Diber (0606) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Diber 52,448 2014-01-24 2014-01-24 1720460012014 Unspecified K.QARKUT 2046001 TAKS MAKINE FAT NR 1111898317 DATE 09.01.14
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 239,237 2014-01-10 2014-01-10 0420460012014 Unspecified K.QARKUT 2046001 PAGA NETO DHJETOR 2013
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 60,361 2014-01-08 2014-01-09 0220460012014 Unspecified K.QARKUT 2046001 PAGA NETO DHJETOR 2013
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 26,004 2014-01-08 2014-01-09 0320460012014 Unspecified K.QARKUT 2046001 PAGA NETO DHJETOR 2013
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 1,842,988 2014-01-08 2014-01-09 012046001 Unspecified K.QARKUT 2046001 PAGA NETO DHJETOR 2013