Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Qarku Diber (0606) All All 55,635,346.00 138 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qarku Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 648 2014-09-24 2014-09-25 13920460012014 Posta dhe sherbimi korrier 2046001 K.QARKUT 2046001 posta gusht 2014
  Qarku Diber (0606) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Diber 4,000 2014-09-19 2014-09-19 7820460012014 Sherbime te printimit dhe publikimit K.QARKUT 2046001 SHPENZ.PER RINOVIM DOMANI FAT NR 22662 DATE 01.09.14
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 255,604 2014-09-19 2014-09-19 13320460012014 Udhetim jashte shtetit K.QARKUT 2046001 DJETA JASHTE SHTETIT
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 62,300 2014-09-19 2014-09-19 13520460012014 Udhetim i brendshem K.QARKUT 2046001djeta shtator 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 2,707,976 2014-09-05 2014-09-05 12420460012014 Shtese page per vjetersi ne pune K.QARKUT 2046001 PAGA NETO Gusht 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 237,029 2014-09-05 2014-09-05 12620460012014 Shtese page per vjetersi ne pune K.QARKUT 2046001 PAGA NETO Gusht 2014
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 93,454 2014-09-05 2014-09-05 12520460012014 Paga baze K.QARKUT 2046001 PAGA NETO Gusht 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 23,200 2014-08-22 2014-08-26 12320460012014 Udhetim i brendshem K QARKUT-SHP. UDHETIM E DIETA-MAJ-QERSHOR-KORRIK-2014.
  Qarku Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 22,689 2014-08-21 2014-08-21 1212046001 Sherbime telefonike K.Qarkut-shp. telefoni-fax.fat. nr.718280551
  Qarku Diber (0606) CEZ SHPERNDARJE Diber 32,448 2014-08-15 2014-08-15 11920460012014 Elektricitet 2046001 K QARKUT LIK ENERGJI C044847
  Qarku Diber (0606) CEZ SHPERNDARJE Diber 22,595 2014-08-15 2014-08-15 11820460012014 Elektricitet 2046001 K QARKUT LIK ENERGJI KORRIK 2017 B23050
  Qarku Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,716 2014-08-15 2014-08-15 12220460012014 Posta dhe sherbimi korrier K QARKUT LIK FAT NR 361DT 31.07.14
  Qarku Diber (0606) NDERMARRJA UJESJELLESI PESHKOPI Diber 5,850 2014-08-15 2014-08-15 12020460012014 Uje K QARKUT LIK FAT NR 273DT25.07.14
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 2,215,975 2014-08-07 2014-08-07 6120460122014 Shtese page per funksionin RR.RURALE 2046012 PAGA E SHTESA KORRIK 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 1,817,640 2014-08-07 2014-08-07 11620460012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur K QARKUT 2046001 LIK PAGESE KESHILLTARE MAJ QERSHOR KORRIK 2014
  Qarku Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 201,960 2014-08-07 2014-08-07 11720460012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur K QARKUT 2046001 LIK TATIM PAGESE KESHILLTARE MAJ QERSHOR KORRIK 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 2,670,245 2014-08-04 2014-08-04 10720460012014 Shtese page per funksionin K.QARKUT 2046001 PAGA NETOkorrik 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 237,029 2014-08-04 2014-08-04 10920460012014 Shtese page per vjetersi ne pune K.QARKUT 2046001 PAGA NETOkorrik 2014
  Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 93,454 2014-08-04 2014-08-04 10820460012014 Shtese page per funksionin K.QARKUT 2046001 PAGA NETOkorrik 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 127,100 2014-07-23 2014-07-23 10220460012014 Udhetim i brendshem K.QARKUT 2046001 djeta maj- qershor- korrik 2014