Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) All All 53,673,534.00 157 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 1,687,444 2014-03-04 2014-03-06 1721410102014 Unspecified administrata kopshte cerdhe paga
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) STUDIO PERMBARIMORE L.D.C. Shkoder 13,500 2014-03-04 2014-03-06 182141010214 Unspecified administrata kopshte cerdhe ndalese page vendim nr 7183 dt 13.06.2013 (suela bishanaku)
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) ZYRA E PERMBARIMIT SHKODER Shkoder 9,000 2014-03-04 2014-03-06 1921410102014 Unspecified administrata kopshte cerdhe ndalese page vendim gjykate nr 491 dt 23.03.2005 (mark tomaj)
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 13,000 2014-03-04 2014-03-06 2021410102014 Unspecified administrata kopshte cerdhe kompensime 6 persona
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) ZYRA E PERMBARIMIT SHKODER Shkoder 9,000 2014-02-05 2014-02-05 1021410102014 Unspecified adminiustrata kopshte cerdhe ndalese nga paga vendim gjy 491 23.03.2005
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) STUDIO PERMBARIMORE L.D.C. Shkoder 13,500 2014-02-05 2014-02-05 1121410102014 Unspecified adminiustrata kopshte cerdhe ndalese nga paga vendim gjy 7183 13.06.2013
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 2,121,789 2014-02-05 2014-02-05 921410102014 Unspecified administrata kopshte cerdhe paga janar 2014 nr 81
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) SPATHARA Shkoder 211,200 2013-12-26 2014-01-15 22521410102013 Unspecified administrata kopshte cerdhe likuj fat nr 11800535 dt 26.12.2013
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) SHOQATA "GRUAJA TEK GRUAJA" Shkoder 120,000 2013-12-03 2014-01-15 22721410102013 Unspecified administrata kopshte cerdhe likuj fat nr 7105152 dt 03.12.2013
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) ERZENI/SH Shkoder 344,400 2013-12-12 2014-01-15 22621410102013 Unspecified administrata kopshte cerdhe likuj fat nr 12490601 dt 12.12.2013
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) ZYRA E PERMBARIMIT SHKODER Shkoder 9,000 2014-01-10 2014-01-14 221410102014 Unspecified administrata kopshte cerdhe ndalese page
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) STUDIO PERMBARIMORE L.D.C. Shkoder 13,500 2014-01-10 2014-01-14 32141010214 Unspecified administrata kopshte cerdhe ndalese page
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 943,243 2013-12-31 2014-01-14 22421410102013 Unspecified 2141010 administrata kopshte cerdhe a30012-37034,nr gfat 605717195-605717202 dhjetor 2013
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) SHKODRA INTEL.TV Shkoder 52,754 2013-12-31 2014-01-14 22821410102013 Unspecified administrata kopshte cerdhe likuj fat nr 11312727 31.12.2013
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 2,057,463 2014-01-10 2014-01-13 121410102014 Unspecified administrata kopshte cerdhe paga dhjetor 2013 nr 81
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Shkoder 477,240 2013-12-31 2014-01-09 21821410102013 Unspecified administrata kopshte likuj fat nr 09730019 05.12.2013
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) DELIA IMPEX Shkoder 144,000 2013-12-31 2014-01-09 22221410102013 Unspecified administrata kopshte likuj fat nr 07605649 20.12.2013