Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) All All 53,673,534.00 157 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) ARIAN(J76705021E) Shkoder 382,200 2014-07-03 2014-07-04 8021410102014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale administrata kopshte cerdhe ft 09291929 dt 23.06.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) ROZAFAT SH Shkoder 297,360 2014-07-03 2014-07-04 8421410102014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative administrata kopshte cerdhe ft 15968361 dt 23.06.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) SHPIRTI ARTISTIK I SHKODRES Shkoder 2,308,000 2014-07-03 2014-07-04 7821410102014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese administrata kopshte cerdhe DT 22.06.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) STUDIO PERMBARIMORE L.D.C. Shkoder 13,500 2014-07-01 2014-07-01 752141010214 Shtese page per funksionin administrata kopshte cerdhe ndalese page vendim nr 7183 dt 13.06.2013 (suela bishanaku)
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 4,800 2014-07-01 2014-07-01 7721410102014 Pensione per moshe madhore administrata kopshte shperblim tatim ne burim dalje ne pension 2 persona
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 5,000 2014-07-01 2014-07-01 7421410102014 Te tjera transferta tek individet administrata kopshte cerdhe kompensime 5 persona
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 43,200 2014-07-01 2014-07-01 7621410102014 Pensione per moshe madhore administrata kopshte shperblim dalje ne pension 2 persona
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 598,500 2014-06-25 2014-06-25 7121410102014 Elektricitet 2141010 administrata arsimit, kontrate a030011-a093714 maj 2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 84 2014-06-18 2014-06-19 7121410102014 Posta dhe sherbimi korrier 2141010 administrata arsimit, ft 11518473 dt 31.05.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) SHKODRA INTEL.TV Shkoder 106,994 2014-06-17 2014-06-18 7021410102014 Sherbime telefonike 2141010 administrata arsimit ft 13204891 dt 31.05.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Shkoder 2,730 2014-06-16 2014-06-17 6321410102014 Shpenzime te tjera transporti administrata arsim kopshte, ft 15205637 DT 12.06.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 974,140 2014-06-16 2014-06-17 6421410102014 Uje 2141010 administrata arsimit, ft 3239476-493 / 3239401-2 / 3239389-393 / 3239403-6 / 3239504-5 / 3239514 / 3239428-9/431-33 MAJ 2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BRIELA Shkoder 129,195 2014-06-06 2014-06-09 6221410102014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2141010 administrata arsimit FT 05404500 DT 03.06.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BRIELA Shkoder 167,880 2014-06-06 2014-06-09 6121410102014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2141010 administrata arsimit FT 05404498 DT 22.05.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 1,774,479 2014-06-02 2014-06-02 5921410102014 Paga baze administrata kopshte cerdhe paga 66 persona
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) STUDIO PERMBARIMORE L.D.C. Shkoder 13,500 2014-06-02 2014-06-02 612141010214 Shtese page per funksionin administrata kopshte cerdhe ndalese page vendim nr 7183 dt 13.06.2013 (suela bishanaku)
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 5,000 2014-06-02 2014-06-02 6021410102014 Te tjera transferta tek individet administrata kopshte cerdhe kompensime 5 persona
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 1,194 2014-05-23 2014-05-23 5821410102014 Posta dhe sherbimi korrier 2141010 administrata arsimit, ft 11519026-30 dt 30.04.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 785,704 2014-05-23 2014-05-23 5521410102014 Elektricitet 2141010 administrata arsimit, kontrate a030011-a093714 ft 609845980-610762734 prill 2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) HALIL GUSHTA Shkoder 160,000 2014-05-23 2014-05-23 5321410102014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2141010 administrata arsimit, ft 7212253 dt 18.04.2014