Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) All All 53,673,534.00 157 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) FLORINDA HILAJ Shkoder 4,818 2014-10-23 2014-10-23 16421410102014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore administrata kopshte cerdhe FT 10398933 dt 22.10.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) ERMAL RAKO Shkoder 10,000 2014-10-17 2014-10-17 1592141010214 Te tjera materiale dhe sherbime speciale administrata kopshte cerdhe ft 001769 dt 18.09.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) " UJSJELLSI FSHAT" Shkoder 52,848 2014-10-16 2014-10-17 15921410102014 Uje administrata kopshte cerdhe ft 10427221 dt 13.10.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) MURATI D Shkoder 187,200 2014-10-14 2014-10-14 15621410102014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2141010 administrata arsimit, FT 15786405 DT 22.09.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) ROZAFA 94 Shkoder 538,411 2014-10-14 2014-10-14 15721410102014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2141010 administrata arsimit, FT 12415832 DT 03.10.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 504 2014-10-10 2014-10-10 15521410102014 Posta dhe sherbimi korrier 2141010 administrata arsimit, ft 16487149/20/21 dt 30.09.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 1,717,369 2014-10-01 2014-10-01 14621410102014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi administrata kopshte cerdhe paga 65 punonjes
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 5,000 2014-10-01 2014-10-01 14821410102014 Te tjera transferta tek individet administrata kopshte cerdhe kmpensime 5 punonjes
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) STUDIO PERMBARIMORE L.D.C. Shkoder 13,500 2014-10-01 2014-10-01 14721410102014 Shtese page per funksionin administrata kopshte cerdhe ndalese page vendim nr 7183 dt 13.06.2013 (suela bishanaku)
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Shkoder 139,675 2014-10-01 2014-10-01 14921410102014 Elektricitet 2141010 administrata kopshte cerdhe kontrate a30011-a93714 gusht 2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) FLORINDA HILAJ Shkoder 10,680 2014-09-24 2014-09-25 14321410102014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2141010 administrata arsimit, ft 10398929 dt 22.09.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) GZIM LIKAJ Shkoder 6,266 2014-09-25 2014-09-25 14521410102014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2141010 administrata arsimit, ft 84719393 DT 17.09.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) "KONSTRUKSION 04" Shkoder 585,846 2014-09-24 2014-09-25 13921410102014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2141010 administrata arsimit, ft 14082317 dt 11.09.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) PISHA Shkoder 700,120 2014-09-24 2014-09-25 13821410102014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2141010 administrata arsimit, ft 13202455 dt 12.09.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) GZIM LIKAJ Shkoder 5,242 2014-09-25 2014-09-25 14421410102014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2141010 administrata arsimit, ft 84719395 DT 16.09.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) FLORINDA HILAJ Shkoder 14,400 2014-09-24 2014-09-25 14221410102014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2141010 administrata arsimit, ft 10398930 dt 22.09.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) VINELA REFUGJATI Shkoder 70,800 2014-09-25 2014-09-25 13721410102014 Sherbime te tjera 2141010 administrata arsimit, ft 14703408 DT 22.09.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BRIELA Shkoder 108,000 2014-09-23 2014-09-24 14021410102014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2141010 administrata arsimit, ft 15471317 DT 17.09.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BRIELA Shkoder 144,000 2014-09-23 2014-09-24 14121410102014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2141010 administrata arsimit, ft 15471316 DT 17.09.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) SHKODRA INTEL.TV Shkoder 23,909 2014-09-19 2014-09-19 13421410102014 Sherbime telefonike 2141010 administrata arsimit, ft 14664431 dt 29.08.2014