Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) All All 53,673,534.00 157 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) STUDIO PERMBARIMORE L.D.C. Shkoder 13,500 2014-12-01 2014-12-01 1852141010214 Shtese page per funksionin administrata kopshte cerdhe ndalese page vendim nr 7183 dt 13.06.2013 (suela bishanaku)
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 5,000 2014-12-01 2014-12-01 18621410102014 Te tjera transferta tek individet administrata kopshte cerdhe kompensime 5 persona
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) MARIJE SHKAMBI Shkoder 1,598,888 2014-11-21 2014-11-24 18321410102014 Sherbim per ngrohje ADMINISTRATA ARSIM KOPSHTE FAT. 6064115 DT. 17.11.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) SHKODRA INTEL.TV Shkoder 87,566 2014-11-20 2014-11-20 182121410102014 Sherbime telefonike 2141010 administrata kopshte cerdhe ft 17568618 ft 31.10.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) VICTORIA - AL Shkoder 81,600 2014-11-20 2014-11-20 180121410102014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2141010 administrata kopshte cerdhe ft 18477326 dt 13.11.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BRIELA Shkoder 119,844 2014-11-20 2014-11-20 178121410102014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2141010 administrata kopshte cerdhe ft 15471323 dt 07.11.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) DANJEL GJEKAJ Shkoder 18,000 2014-11-20 2014-11-20 179121410102014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2141010 administrata kopshte cerdhe ft 7290467 dt 11.11.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Shkoder 505,128 2014-11-20 2014-11-20 18121410102014 Elektricitet 2141010 administrata kopshte cerdhe kontrate a30011-a93714 tetor 2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 1,091,608 2014-11-14 2014-11-14 17221410102014 Uje administrata kopshte cerdhe FT 3357830-847/3357755-60/743-47/3357857-58/3357866-782-7887 TETOR 2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 1,668 2014-11-14 2014-11-14 17121410102014 Posta dhe sherbimi korrier administrata kopshte cerdhe FT 16487121/2/3 dt 31.10.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) ELTON SOPI Shkoder 83,000 2014-11-14 2014-11-14 17021410102014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale administrata kopshte cerdhe FT 7176355 dt 20.10.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 5,000 2014-11-03 2014-11-03 16921410102014 Te tjera transferta tek individet administrata kopshte cerdhe kompensime 5 persona
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 1,683,446 2014-11-03 2014-11-03 16721410102014 Paga baze administrata kopshte cerdhe paga 65 punonjes
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) STUDIO PERMBARIMORE L.D.C. Shkoder 13,500 2014-11-03 2014-11-03 1682141010214 Shtese page per funksionin administrata kopshte cerdhe ndalese page vendim nr 7183 dt 13.06.2013 (suela bishanaku)
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Shkoder 2,950 2014-10-28 2014-10-28 1652141010214 Shpenzime te tjera transporti administrata kopshte cerdhe , ft 16496715 dt 27.10.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Shkoder 7,988 2014-10-28 2014-10-28 1662141010214 Shpenzime te tjera transporti administrata kopshte cerdhe , ft 118535984 dt 27.10.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 50,000 2014-10-23 2014-10-23 16221410102014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi administrata kopshte cerdhe NDIHME PER RAST VDEKJE, 1 PERSON
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Shkoder 287,990 2014-10-23 2014-10-23 16021410102014 Elektricitet 2141010 administrata kopshte cerdhe FT 616334359/365/2800/361/368/284/366/287/275/374/276/373 , 616333824/650/673/665/663/813/654/750/627/365/754/615/680/598/608/643/723/618/610/622/682/774, 616743906/924/905/44691/44692/43960/44801 shtato
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) GZIM LIKAJ Shkoder 6,000 2014-10-23 2014-10-23 16321410102014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore administrata kopshte cerdhe FT 84719397 dt 07.10.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 1,389,256 2014-10-23 2014-10-23 16121410102014 Uje administrata kopshte cerdhe FT 3312609-626/3312537-538/3312645-637/3312534-539/522-526/561-566 shtator 2014