Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) All All 53,673,534.00 157 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 998,632 2014-05-23 2014-05-23 5621410102014 Uje 2141010 administrata arsimit, ft 3195005-10, 3195053-70, 3194978-83, 3195082/3, 3195092, prill 2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) GLODIAN MISRI Shkoder 110,000 2014-05-23 2014-05-23 5421410102014 Sherbime te printimit dhe publikimit 2141010 administrata arsimit, ft 015092 dt 19.05.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Shkoder 22,023 2014-05-23 2014-05-23 5721410102014 Shpenzime te tjera transporti 2141010 administrata arsimit, ft 112201098 dt 22.05.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) MARIJE SHKAMBI Shkoder 1,591,005 2014-05-07 2014-05-08 4721410102014 Sherbim per ngrohje administrata kopshte cerdhe ft 6064105 dt 30.12.2013
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 1,678,169 2014-05-02 2014-05-05 4321410102014 Paga baze ADMINISTRATA KOPSHTE CERDHE PAGA PRILL 2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 354,347 2014-05-02 2014-05-05 4621410102014 Kompensim papunesie per personat e siguruar ADMINISTRATA KOPSHTE CERDHE PAGESE PAPUNSIE
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 8,000 2014-05-02 2014-05-05 4521410102014 Te tjera transferta tek individet ADMINISTRATA KOPSHTER CERDHE KOMPENSIM NR PERSONAVE 5
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) STUDIO PERMBARIMORE L.D.C. Shkoder 13,500 2014-05-02 2014-05-05 4421410102014 Shtese page per funksionin ADMINISTRATA KOPSHTE CERDHE NDALESE PAGE
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 932,020 2014-04-22 2014-04-22 PT3821410102014 Uje 2141010 administrata arsimit,fature 478-495-403-408-391-395-507-508-517-430-435 31.03.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 955,488 2014-04-22 2014-04-22 3721410102014 Elektricitet 2141010 administrata arsimit, kontrate a030011-a036473 mars 2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 1,675,878 2014-04-02 2014-04-02 32214100102014 Shtese page per vjetersi ne pune administrata kopshte cerdhe paga 63 persona
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Shkoder 2,950 2014-04-02 2014-04-02 3521410102014 Shpenzime te tjera transporti administrata arsim kopshte, ft 12980390dt 31.03.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) STUDIO PERMBARIMORE L.D.C. Shkoder 13,500 2014-04-02 2014-04-02 332141010214 Shtese page per funksionin administrata kopshte cerdhe ndalese page vendim nr 7183 dt 13.06.2013 (suela bishanaku)
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 6,000 2014-04-02 2014-04-02 3521410102014 Te tjera transferta tek individet administrata kopshte cerdhe kompensime 4 persona
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 376,547 2014-04-02 2014-04-02 3421410102014 Kompensim papunesie per personat e siguruar administrata arsim kopshte, pagese liste pritje 16 persona
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 946,732 2014-03-20 2014-03-21 3121410102014 Uje 2141010 administrata arsimit,fature 314873-877/885-890/9912-917/960-977/989-999 shkurt 2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 975,544 2014-03-20 2014-03-21 3021410102014 Uje 2141010 administrata arsimit,fature 3126528-532/540-572/615-654 janar 2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 1,295,690 2014-03-20 2014-03-21 2921410102014 Elektricitet 2141010 administrata arsimit, kontrate a030011-a037034 shkurt 2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 927,887 2014-03-20 2014-03-21 2821410102014 Elektricitet 2141010 administrata arsimit, kontrate a030011-a036473 janar 2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) MELA Sh.p.k Shkoder 41,888 2014-03-17 2014-03-18 22214101002014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2141010 administrata arsimit 5%garanci punimesh