Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) All All 53,673,534.00 157 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 1,842,667 2014-08-01 2014-08-01 10421410102014 Shtese page per funksionin ADMINISTRATA ARSIM KOPSHTE PAGA
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 5,000 2014-08-01 2014-08-01 10521410102014 Te tjera transferta tek individet ADMINISTRATA ARSIM KOPSHTE KOMPENSIME 5 PERSONA
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) STUDIO PERMBARIMORE L.D.C. Shkoder 13,500 2014-08-01 2014-08-01 1062141010214 Shtese page per funksionin administrata kopshte cerdhe ndalese page vendim nr 7183 dt 13.06.2013 (suela bishanaku)
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) GOMA Shkoder 61,920 2014-07-18 2014-07-18 10321410102014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2141010 administrata arsimit, ft 14088302 dt 11.07.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 406,219 2014-07-18 2014-07-18 10021410102014 Elektricitet 2141010 administrata arsimit, kontrate a030011-a093714 qershor 2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BRIELA Shkoder 299,280 2014-07-18 2014-07-18 10221410102014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2141010 administrata arsimit, ft 15471307 dt 02.07.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) SHKODRA INTEL.TV Shkoder 53,903 2014-07-18 2014-07-18 10121410102014 Sherbime telefonike 2141010 administrata arsimit, ft 14664480 dt 30.06.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 857,608 2014-07-15 2014-07-15 9921410102014 Uje 2141010 administrata arsimit, ft 3250523-540, 448-450, 436-440, 3250451-453/551-552/560/476-480 qershor 2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA CREDINS Shkoder 112,500 2014-07-11 2014-07-11 9121410102014 Shpenzime per honorare administrata kopshte cerdhe pagese me cek nr 2015951, AGIM TROSHANI ID F90424163L
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 61,460 2014-07-10 2014-07-10 9221410102014 Shpenzime per honorare administrata kopshte cerdhe tatim ne burim honorare per "bilbilat e vegjel" + "kampionate pranverore"
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 81,000 2014-07-10 2014-07-10 8821410102014 Shpenzime per honorare administrata kopshte cerdhe honorare per "bilbilat e vegjel" + "kampionate pranverore" , 2 persona
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 7,200 2014-07-10 2014-07-10 9021410102014 Shpenzime per honorare administrata kopshte cerdhe honorare per "bilbilat e vegjel" + "kampionate pranverore" , 1 persona
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 331,740 2014-07-10 2014-07-10 8721410102014 Shpenzime per honorare administrata kopshte cerdhe honorare per "bilbilat e vegjel" + "kampionate pranverore" , 36 persona
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 9,900 2014-07-10 2014-07-10 8921410102014 Shpenzime per honorare administrata kopshte cerdhe honorare per "bilbilat e vegjel" + "kampionate pranverore" , 1 persona
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA CREDINS Shkoder 7,200 2014-07-10 2014-07-10 8621410102014 Shpenzime per honorare administrata kopshte cerdhe honorare per "bilbilat e vegjel" + "kampionate pranverore" , 1 persona
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) PRO CREDIT BANK Shkoder 3,600 2014-07-10 2014-07-10 9321410102014 Shpenzime per honorare administrata kopshte cerdhe honorare per "bilbilat e vegjel" + "kampionate pranverore" , 2 persona
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) ASTRIT DIBRA Shkoder 304,200 2014-07-07 2014-07-07 7921410102014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale administrata kopshte cerdhe FT 1177787 DT 23.06.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) FEST SERVIS Shkoder 392,400 2014-07-07 2014-07-07 8121410102014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative administrata kopshte cerdhe FT 00845147 DT 23.06.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 264 2014-07-07 2014-07-07 8521410102014 Posta dhe sherbimi korrier administrata kopshte cerdhe FT 11523878/9 DT 30.06.2014 DT 23.06.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) ROZAFAT SH Shkoder 389,136 2014-07-03 2014-07-04 8321410102014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative administrata kopshte cerdhe ft 15968360 dt 23.06.2014