Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) All All 53,673,534.00 157 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) BANKA E TIRANES Shkoder 1,842,667 2014-08-01 2014-08-01 10421410102014 Shtese page per funksionin ADMINISTRATA ARSIM KOPSHTE PAGA
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) BANKA E TIRANES Shkoder 5,000 2014-08-01 2014-08-01 10521410102014 Te tjera transferta tek individet ADMINISTRATA ARSIM KOPSHTE KOMPENSIME 5 PERSONA
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) STUDIO PERMBARIMORE L.D.C. Shkoder 13,500 2014-08-01 2014-08-01 1062141010214 Shtese page per funksionin administrata kopshte cerdhe ndalese page vendim nr 7183 dt 13.06.2013 (suela bishanaku)
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) GOMA Shkoder 61,920 2014-07-18 2014-07-18 10321410102014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2141010 administrata arsimit, ft 14088302 dt 11.07.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 406,219 2014-07-18 2014-07-18 10021410102014 Elektricitet 2141010 administrata arsimit, kontrate a030011-a093714 qershor 2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) BRIELA Shkoder 299,280 2014-07-18 2014-07-18 10221410102014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2141010 administrata arsimit, ft 15471307 dt 02.07.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) SHKODRA INTEL.TV Shkoder 53,903 2014-07-18 2014-07-18 10121410102014 Sherbime telefonike 2141010 administrata arsimit, ft 14664480 dt 30.06.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 857,608 2014-07-15 2014-07-15 9921410102014 Uje 2141010 administrata arsimit, ft 3250523-540, 448-450, 436-440, 3250451-453/551-552/560/476-480 qershor 2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) BANKA CREDINS Shkoder 112,500 2014-07-11 2014-07-11 9121410102014 Shpenzime per honorare administrata kopshte cerdhe pagese me cek nr 2015951, AGIM TROSHANI ID F90424163L
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 61,460 2014-07-10 2014-07-10 9221410102014 Shpenzime per honorare administrata kopshte cerdhe tatim ne burim honorare per "bilbilat e vegjel" + "kampionate pranverore"
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 81,000 2014-07-10 2014-07-10 8821410102014 Shpenzime per honorare administrata kopshte cerdhe honorare per "bilbilat e vegjel" + "kampionate pranverore" , 2 persona
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) BANKA E TIRANES Shkoder 7,200 2014-07-10 2014-07-10 9021410102014 Shpenzime per honorare administrata kopshte cerdhe honorare per "bilbilat e vegjel" + "kampionate pranverore" , 1 persona
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 331,740 2014-07-10 2014-07-10 8721410102014 Shpenzime per honorare administrata kopshte cerdhe honorare per "bilbilat e vegjel" + "kampionate pranverore" , 36 persona
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 9,900 2014-07-10 2014-07-10 8921410102014 Shpenzime per honorare administrata kopshte cerdhe honorare per "bilbilat e vegjel" + "kampionate pranverore" , 1 persona
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) BANKA CREDINS Shkoder 7,200 2014-07-10 2014-07-10 8621410102014 Shpenzime per honorare administrata kopshte cerdhe honorare per "bilbilat e vegjel" + "kampionate pranverore" , 1 persona
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) PRO CREDIT BANK Shkoder 3,600 2014-07-10 2014-07-10 9321410102014 Shpenzime per honorare administrata kopshte cerdhe honorare per "bilbilat e vegjel" + "kampionate pranverore" , 2 persona
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) ASTRIT DIBRA Shkoder 304,200 2014-07-07 2014-07-07 7921410102014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale administrata kopshte cerdhe FT 1177787 DT 23.06.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) FEST SERVIS Shkoder 392,400 2014-07-07 2014-07-07 8121410102014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative administrata kopshte cerdhe FT 00845147 DT 23.06.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 264 2014-07-07 2014-07-07 8521410102014 Posta dhe sherbimi korrier administrata kopshte cerdhe FT 11523878/9 DT 30.06.2014 DT 23.06.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) / Drejtoria Ekonomike e Arsimit (3535) ROZAFAT SH Shkoder 389,136 2014-07-03 2014-07-04 8321410102014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative administrata kopshte cerdhe ft 15968360 dt 23.06.2014