Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) All All 24,694,660.00 158 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 137,043 2014-04-01 2014-04-02 4910940072014 Shtese page per funksionin ALUIZMI SHKODER PAGA MARS
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 48,016 2014-04-01 2014-04-02 5010940072014 Shtese page per funksionin ALUIZMI SHKODER PAGA MARS
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 310,065 2014-04-01 2014-04-01 4810940072014 Paga baze ALUIZMI SHKODER PAGA MARS
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Shkoder 48,016 2014-04-01 2014-04-01 5210940072014 Shtese page per funksionin ALUIZMI SHKODER PAGA MARS
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 44,984 2014-04-01 2014-04-01 5110940072014 Shtese page per funksionin ALUIZMI SHKODER PAGA MARS
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 46,075 2014-04-01 2014-04-01 5310940072014 Shtese page per funksionin ALUIZMI SHKODER PAGA MARS
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) TV LOKAL ANTENA NORD Shkoder 10,000 2014-03-21 2014-03-24 4010940072014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme aluizmi shkoder likuj fat nr 7108501 dt 24.01.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) SHKODRA INTEL.TV Shkoder 9,289 2014-03-21 2014-03-21 4710940072014 Sherbime telefonike aluizmi shkoder likuj fat 13204822 dt 10.03.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 54,213 2014-03-19 2014-03-20 4610940072014 Elektricitet 1094007 aluizmi shkoder likuj fat nr 607823238 dt 204.02.2014 kontrata nr a 35169
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) COPIER COMPUTER CENTER Shkoder 34,500 2014-03-17 2014-03-18 3210940072014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave aluizmi shkoder likuj fat nr 13585302 dt 05.03.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 7,404 2014-03-17 2014-03-18 4310940072014 Posta dhe sherbimi korrier aluizmi shkoder likuj fat nr 11519340 dt 28.02.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 2,440 2014-03-17 2014-03-18 4210940072014 Uje aluizmi shkoder likuj fat nr3126640 dt31.01.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) ''MEDIA NORD" Shkoder 10,000 2014-03-17 2014-03-18 4110940072014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme aluizmi shkoder likuj fat nr 64016675 dt24.01.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) SHAQIR DIBRA Shkoder 12,000 2014-03-17 2014-03-18 3310940072014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative aluizmi shkoder likuj fat nr 6244135 dt 28.02.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 200,000 2014-03-13 2014-03-13 4510940072014 Unspecified ALUIZMI SHKODER KTHIM SHUMES PER PARCELE NDERTIMORE
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 306,200 2014-03-13 2014-03-13 4410940072014 Unspecified ALUIZMI SHKODER KTHIM SHUMES PER PARCELE NDERTIMORE
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 4,498 2014-03-03 2014-03-04 3110940072014 Unspecified ALUIZMI PAGA SHKURT 2014 NR PUNONJESVE 1
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 296,796 2014-03-03 2014-03-04 2610940072014 Unspecified ALUIZMI PAGA SHKURT 2014 NR PUNONJESVE 7
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 24,008 2014-03-03 2014-03-04 2810940072014 Unspecified ALUIZMI PAGA SHKURT 2014 NR PUNONJESVE 1
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 22,492 2014-03-03 2014-03-04 2910940072014 Unspecified ALUIZMI PAGA SHKURT 2014 NR PUNONJESVE 1