Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) All All 24,694,660.00 158 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 137,043 2014-03-03 2014-03-04 2710940072014 Unspecified ALUIZMI PAGA SHKURT 2014 NR PUNONJESVE 1
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Shkoder 16,256 2014-03-03 2014-03-04 3010940072014 Unspecified ALUIZMI PAGA SHKURT 2014 NR PUNONJESVE 1
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Shkoder 1,960 2014-02-25 2014-02-26 2410940072014 Unspecified ALUIZNI SHKODER FAT. 12980354 DT. 24.02.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) SHKODRA INTEL.TV Shkoder 10,512 2014-02-25 2014-02-26 2510940072014 Unspecified ALUIZNI SHKODER FAT. 13204807DT. 17.02.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Shkoder 4,892 2014-02-24 2014-02-25 2310940072014 Unspecified ALUIZNI SHKODER FAT. 07090198 dt. 21.02.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 12,448 2014-02-24 2014-02-25 2210940072014 Unspecified 1094007 ALUIZNI SHKODER 067350357 dt. 13.02.2014 KONTR. A35169
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Shkoder 8,100 2014-02-19 2014-02-20 2110940072014 Unspecified ALUIZNI SHKODER FAT. 07090196 DT18.02.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) SHKODRA INTEL.TV Shkoder 9,833 2014-02-11 2014-02-11 1110940072014 Unspecified ALUIZNI SHKODER FAT. 11312735 DT. 10.01.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 7,866 2014-02-11 2014-02-11 1510940072014 Unspecified ALUIZNI SHKODER FAT. 11521249 DT. 31.01.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 2,440 2014-02-11 2014-02-11 1410940072014 Unspecified ALUIZNI SHKODER fat. 3126640 DT. 31.01.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 135,824 2014-02-03 2014-02-04 1310940072014 Unspecified ALUIZNI SHKODER PAGA
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 375,236 2014-02-03 2014-02-03 1210940072014 Unspecified ALUIZNI SHKODER PAGA
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 8,634 2013-12-31 2014-01-15 1010940072013 Unspecified 1094007 ALUIZNI SHKODER FAT. 605065966 DT. 31.12.2013 KONTRATA A35169
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 2,440 2013-12-31 2014-01-15 810940072013 Unspecified ALUIZNI SHKODER FAT. 3102364 DT. 31.12.2013
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 5,430 2013-12-31 2014-01-15 910940072013 Unspecified ALUIZNI SHKODER FAT. 11521124 DT. 31.12.2013
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 441,289 2014-01-10 2014-01-13 110940072014 Unspecified ALUIZNI SHKODER PAGA
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 93,914 2014-01-10 2014-01-13 210940072014 Unspecified ALUIZNI SHKODER PAGA
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 46,755 2013-12-31 2014-01-09 2210940072013 Unspecified 1094007 ALUIZNI SHKODER FAT. 10442696 DT. 31.12.2013