Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) All All 24,694,660.00 158 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 137,043 2014-03-03 2014-03-04 2710940072014 Unspecified ALUIZMI PAGA SHKURT 2014 NR PUNONJESVE 1
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Shkoder 16,256 2014-03-03 2014-03-04 3010940072014 Unspecified ALUIZMI PAGA SHKURT 2014 NR PUNONJESVE 1
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Shkoder 1,960 2014-02-25 2014-02-26 2410940072014 Unspecified ALUIZNI SHKODER FAT. 12980354 DT. 24.02.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) SHKODRA INTEL.TV Shkoder 10,512 2014-02-25 2014-02-26 2510940072014 Unspecified ALUIZNI SHKODER FAT. 13204807DT. 17.02.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Shkoder 4,892 2014-02-24 2014-02-25 2310940072014 Unspecified ALUIZNI SHKODER FAT. 07090198 dt. 21.02.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 12,448 2014-02-24 2014-02-25 2210940072014 Unspecified 1094007 ALUIZNI SHKODER 067350357 dt. 13.02.2014 KONTR. A35169
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Shkoder 8,100 2014-02-19 2014-02-20 2110940072014 Unspecified ALUIZNI SHKODER FAT. 07090196 DT18.02.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) SHKODRA INTEL.TV Shkoder 9,833 2014-02-11 2014-02-11 1110940072014 Unspecified ALUIZNI SHKODER FAT. 11312735 DT. 10.01.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 7,866 2014-02-11 2014-02-11 1510940072014 Unspecified ALUIZNI SHKODER FAT. 11521249 DT. 31.01.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 2,440 2014-02-11 2014-02-11 1410940072014 Unspecified ALUIZNI SHKODER fat. 3126640 DT. 31.01.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 135,824 2014-02-03 2014-02-04 1310940072014 Unspecified ALUIZNI SHKODER PAGA
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 375,236 2014-02-03 2014-02-03 1210940072014 Unspecified ALUIZNI SHKODER PAGA
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 8,634 2013-12-31 2014-01-15 1010940072013 Unspecified 1094007 ALUIZNI SHKODER FAT. 605065966 DT. 31.12.2013 KONTRATA A35169
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 2,440 2013-12-31 2014-01-15 810940072013 Unspecified ALUIZNI SHKODER FAT. 3102364 DT. 31.12.2013
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 5,430 2013-12-31 2014-01-15 910940072013 Unspecified ALUIZNI SHKODER FAT. 11521124 DT. 31.12.2013
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 441,289 2014-01-10 2014-01-13 110940072014 Unspecified ALUIZNI SHKODER PAGA
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 93,914 2014-01-10 2014-01-13 210940072014 Unspecified ALUIZNI SHKODER PAGA
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 46,755 2013-12-31 2014-01-09 2210940072013 Unspecified 1094007 ALUIZNI SHKODER FAT. 10442696 DT. 31.12.2013