Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) All All 24,694,660.00 158 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) "ABCOM" Shkoder 13,537 2014-12-04 2014-12-04 18310940072014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative aluizmi shkoder likuj fat nr 120797292 dt 27.11.2014,118196475 dt 03.12.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) JULJAN PODGORIÇANI Shkoder 30,500 2014-12-04 2014-12-04 18510940072014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme aluizmi shkoder likuj fat nr 7104158 dt 02.12.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) VITOR DEÇAJ Shkoder 74,000 2014-12-04 2014-12-04 18210940072014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit aluizmi shkoder likuj fat nr 7106717 dt 24.11.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) JULJAN PODGORIÇANI Shkoder 12,000 2014-12-04 2014-12-04 18410940072014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres aluizmi shkoder likuj fat 7104159 dt 02.12.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 1,375,804 2014-12-01 2014-12-01 17910940072014 Shtese page per vjetersi ne pune ALUIZMI PAGA NENTOR NR 12
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 173,252 2014-12-01 2014-12-01 18010940072014 Shtese page per funksionin ALUIZMI PAGA NENTOR NR 2
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 46,746 2014-12-01 2014-12-01 18110940072014 Shtese page per funksionin ALUIZMI PAGA NENTOR
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) VODAFONE ALBANIA Shkoder 3,120 2014-12-01 2014-12-01 18210940072014 Paga baze ALUIZMI SHKODER LIUKUJ FAT NR 123612113 DT 01.11.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 3,430 2014-11-20 2014-11-20 16110940072014 Paga baze aluizmi shkoder paga
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Shkoder 312 2014-11-19 2014-11-19 17810940072014 Elektricitet 1094007 ALUIZMI SHGKODER LIKUJ FAT NR 617931213 DT 11.11.2014 KONTRATA A35169
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Shkoder 13,413 2014-11-19 2014-11-19 17710940072014 Elektricitet 1094007 ALUIZMI SHGKODER LIKUJ FAT NR 617931213 DT 11.11.2014 KONTRATA A35169
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 2,440 2014-11-19 2014-11-19 16710940072014 Uje ALUIZMI SHKODER LIKUJ FAT NR 3357853 DT 31.10.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) INFOSOFT OFFICE SHA Shkoder 299,520 2014-11-12 2014-11-13 17110940072014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres ALUIZMI SHKODER LIKUJ FAT NR 119803795 DT 28.10.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) "ABCOM" Shkoder 16,537 2014-11-12 2014-11-13 16910940072014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative ALUIZMI SHKODER LIKUJ FAT NR120795785 DT 31.10.2014,118195734 03.11.2014,120796178 DT 10.11.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 24,144 2014-11-12 2014-11-13 16810940072014 Posta dhe sherbimi korrier ALUIZMI SHKODER LIKUJ FAT NR 16487014 DT 31.10.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 2,142,137 2014-11-04 2014-11-04 16610940072014 Derdhur gabim, te vitit te meparshem,Te Dala ALUIZMI SHKODER KTHIM I SHUMES PER PARCELEN NDERTIMORE
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) VODAFONE ALBANIA Shkoder 3,120 2014-11-03 2014-11-03 16410940072014 Paga baze ALUIZNI SHPENZIME TELEFONI FAT. 12557460 DT. 01.10.2014 ABONENTI 23322040012
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 1,237,313 2014-11-03 2014-11-03 16210940072014 Shtese page per vjetersi ne pune ALUIZNI PAGA
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 49,001 2014-11-03 2014-11-03 16510940072014 Shtese page per funksionin ALUIZNI PAGA
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 180,874 2014-11-03 2014-11-03 16310940072014 Shtese page per funksionin ALUIZNI PAGA