Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) All All 24,694,660.00 158 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 1,110,571 2014-09-01 2014-09-01 12710940072014 Paga baze ALUIZMI PAGA GUSHT
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 48,016 2014-09-01 2014-09-01 12910940072014 Shtese page per funksionin ALUIZMI PAGA GUSHT
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) VODAFONE ALBANIA Shkoder 2,888 2014-09-01 2014-09-01 13010940072014 Paga baze ALUIZMI NDALESE TELEFONI
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 180,251 2014-09-01 2014-09-01 12810940072014 Shtese page per funksionin ALUIZMI PAGA GUSHT
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) "ABCOM" Shkoder 300 2014-08-26 2014-08-26 12710940072014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative ALUIZNI SHKODER FAT. 118193510 DT 02.08.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 2,440 2014-08-06 2014-08-06 11910940072014 Uje ALUIZNI SHKODER FAT 3286791 DT 31.07.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) "ABCOM" Shkoder 13,237 2014-08-06 2014-08-06 12610940072014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative ALUIZNI SHKODER FAT118207517 DT 31.07.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 22,528 2014-08-06 2014-08-06 12110940072014 Elektricitet 1094007 KONTRATE A35169 FAT 613924216 DT 28.07.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 7,584 2014-08-06 2014-08-06 12010940072014 Posta dhe sherbimi korrier ALUIZNI SHKODER FAT11523944 DT 31.07.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) VODAFONE ALBANIA Shkoder 2,973 2014-08-01 2014-08-04 11710940072014 Paga baze ALUIZMI NDALESE TELEFONI
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 1,099,353 2014-08-01 2014-08-01 11510940072014 Shtese page per vjetersi ne pune ALUIZMI PAGA KORRIK 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 223,312 2014-08-01 2014-08-01 11610940072014 Shtese page per funksionin ALUIZMI PAGA KORRIK 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) SHPETIM BEKTESHI Shkoder 11,200 2014-07-14 2014-07-14 11110940072014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave ALUIZMI SHKODER LIKUJ FAT NR 003964 DT 18.06.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) "ABCOM" Shkoder 15,488 2014-07-14 2014-07-14 11210940072014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative ALUIZMI SHKODER LIKUJ FAT NR 118206157 DT 30.06.2014118192786 DT 02.07.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 702,258 2014-07-09 2014-07-09 10610940072014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi ALUIZMI PAGA QESHOR 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) KASTRATI SHA Shkoder 599,018 2014-07-09 2014-07-09 10510940072014 Karburant dhe vaj ALUIZMI SHKODER LIKUJ FAT NR 14808538 DT 02.06.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 2,440 2014-07-09 2014-07-09 11310940072014 Uje ALUIZMI SHKODER LIKUJ FAT NR 3250547 DT 16.03.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Shkoder 48,016 2014-07-09 2014-07-09 11010940072014 Shtese page per funksionin ALUIZMI PAGA QESHOR 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 52,100 2014-07-09 2014-07-09 10710940072014 Shtese page per funksionin ALUIZMI PAGA QESHOR 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 541,800 2014-07-09 2014-07-09 10310940072014 Derdhur gabim, te vitit te meparshem,Te Dala ALUIZMI SHKODER KTHIM I SHUMES PER PARCELEN NDERTIMORE